Inspirace

Nejdražší svatební šaty světa

Nejdražší svatební šaty světa

O tom, že svatební šaty, nepatří mezi nejlevnější položky svatebního rozpočtu, pravděpodobně nemusíme polemizovat. Možná je to právě jeden z důvodů, proč jsou stále v oblibě půjčovny, kde si můžete opravdu drahé svatební šaty pořídit doslova za hubičku.

Pokud byste ale stála o opravdu originální šaty, o nichž se bude ještě dlouho povídat, musela byste sáhnout víc než hluboko do kapsy. Podívejte se na svatební šaty, u kterých se vám při pohledu na jejich pořizovací cenu bezpochyby zatočí hlava, neboť patří k nejdražším svatebním šatům na světě.

Diamantové svatební šaty

Mezi nejdražší svatební šaty patří róba z dílny návrhářů Reneeho Strausse a Martina Katze. Na výrobu těchto šatů byly použity 150-ti karátové diamanty. Možná to některé překvapí, ale tyto doslova oslňující svatební šaty nebyly určeny pro konkrétní nevěstu. Jejich úkolem bylo zazářit na svatební show, která se konala v hotelu The Ritz-Carlton, Marina del Ray. A jejich cena? Ta se vyšplhala ke dvanácti milionům amerických dolarů.

Nejdražší svatební šaty světa

Zdroj

Svatební šaty z bílého zlata

Druhou příčku obsadily svatební šaty, za jejichž tvorbou stojí japonský návrhář Yumi Katsura. Šaty jsou zdobeny 8,8 karátovým zeleným diamantem a unikátním 5-ti karátovým bílo-žlutým diamantem. Šaty, které jsou převážně z hedvábí a saténu, jsou dále pokryty více než tisícovkou perel. Detaily jsou pak dotvořeny ručním vyšíváním.

Nejdražší svatební šaty světa

Zdroj

Je libo svatební šaty z pavích per?

Extravagantní, netradiční a naprosto originální svatební šaty má na svědomí Vera Wang. Svatební šaty, jejichž hodnota je přibližně 1,5 milionu amerických dolarů, byly vytvořeny roku 2009. Na tvorbě šatů, které nejsou zdobeny diamanty ani perlami ale pouze pravým pavím peřím, se ručně podílelo osm řemeslníků.

Nejdražší svatební šaty světa

Zdroj

O autorovi

The Wedding Post