Inzerce

Jmenovky pro děti rychle a jednoduše? To jsou razítka na textil nebo samolepky s jmenovkami

Přemýšlíte jak označit svým dětem oblečení? Potřebujete, aby to bylo hlavně rychlé, jednoduché a přitom efektivní? Potom si můžete vybrat z těchto dvou možností.

Už vám skutečně lezou na nervy všechny ty poztrácené kousky oblečení z táborů, školek či kroužků, které vám už nikdy nikdo nevrátí? Vadí vám, že se vaše dítě pravidelně vrací domů s něčím, co mu nepatří? Rozhodli jste se vyřešit tuto situaci a chcete pořádně označit celou garderóbu vašich dětí od A po Z? Potřebujete ale, aby to bylo hlavně rychle? Máme pro vás řešení. Tím jsou jmenovky na oblečení, u kterých je aplikace skutečně velmi jednoduchá a časová nenáročnost vás jistě potěší.

Jmenovky pro děti – rychle a jednoduše:

Mezi nejjednodušší a nejrychlejší označení oblečení patří jednoznačně samolepky – jmenovky pro děti a razítka na textil. V následujících řádcích vám je trošku přiblížíme.

Razítka na textil

Razítko na oblečení – textil je jedním z nejpohodlnějších variant řešení. Toto jsou jeho výhody:

●     Rychlost a jednoduchost:

Rychlost a jednoduchost aplikace razítka na oblečení vás zkrátka dostane. Jednoduše orazítkujete oblečení přesně tam, kde potřebujete. Otázka několika vteřin a otisk je na světě a navíc přesně tam, kde potřebujete. Za několik minut máte zaručeně označený celý šatník.

●     Když razítko, tak mamachick

Skvělá razítka na textil najdete na stránkách mamachick.cz. Razítka si můžete přizpůsobit podle svých přání – zvolíte si jméno, obrázek i barvu inkoustu, přičemž si kromě klasické černé můžete vybrat modrou či červenou.

K nákupu každého razítka dostanete náhradní inkoust zcela zdarma a tak vám díky tomu vydrží razítko celé roky. Lehce si to přibližně vypočítáte z následujících údajů  a toho, jak často perete. Jeden otisk vydrží asi 50 praní a razítko s plným zásobníkem inkoustu udělá cca 1000 otisků. Vypočítané? Tak na jak dlouho vám to vyšlo?

●     Finta na tmavé oblečení:

Přemýšlíte nad tím, zda půjde razítkem na textil označit také tmavé oblečení? Půjde. Je to samozřejmě o trochu komplikovanější, ale možné to je. Razítko na textil otisknete na kus nažehlovací pásky vhodné barvy, kterounna oblečení nažehlíte. Například mamachick.sz vám k nákupu přibalí i nažehlovací pásky na tmavé oblečení zdarma.

●     Děti to zkrátka milují.

Děti si oblečení mohou označit také sami. Je to hravé, zábavné a navíc to rozvíjí kreativitu, jemnou motoriku a samozřejmě také koordinaci oko – ruka. Nechejte proto označit oblečení přímo děti. Pro ně to bude zábavná, smysluplná činnost (a děti milují, pokud jim činnost dává smysl) a pro vás to bude čas na odpočinek, kdy můžete například stihnout přečíst pár stran oblíbené knihy.

Samolepky s jmenovkami

Všechno, co potřebujete vědět o samolepicích jmenovkách:

 • Aplikace samolepky s jmenovkou je velmi jednoduchá a rychlá:
  • Ujistěte se, že povrch, na který samolepku lepíte je suchý, čistý a bez mastnoty
  • Opatrně ji odlepíte o ochranné fólie a nalepíte na nylonový štítek na oblečení – ne na samotný textil
  • Pořádně přitlačíte okraje a případné vzduchové bubliny tak, aby správně přilnula k povrchu
  • Každopádně, aby se zajistilo co nejlepší přilepení, je dobré, pokud nálepku lepí dospělí a ne děti. Zaručí to delší trvanlivost
 • Samolepky jsou voděodolné a nevadí jim sušička. Před prvním praním ale musí být nalepené na nylonové visačce minimálně 24 hodin.
 • Samolepky sice vydrží celkem dlouho, ale jejich životnost není neomezená. Zvyšuje se například vhodným praním (maximálně na 60 stupňů a 800 otáček).

Nevýhodou je, že se samolepky mohou lepit jen na nylonovou visačku, která není každému příjemná, poznám mnoho lidí, kteří si visačky z oblečení okamžitě odstraňují, protože je škrábou a jsou jim nepříjemné. V tom případě není už na oblečení místo, kde by se dala aplikace samolepky uskutečnit.

Verdikt

Z porovnání razítka na textil a samolepek s jmenovkou u nás vyhrává razítko. Aplikace na oblečení je rychlá a pro děti zábavná, díky inkoustu zdarma vám vydrží velmi dlouho. Kdežto samolepky mohou škrábat a být nepříjemné na pokožku. Jejich životnost se praním také snižuje.

O autorovi

angelo