Inspirace

Svatební sweet bar – pokušení, kterému nikdo neodolá

Svatební sweet bar - pokušení, kterému nikdo neodolá

Svatební sweet bar, sladké pokušení nebo také candy bar, těmito a mnoha dalšími pojmenováními lze popsat v poslední době oblíbené zpestření vaší svatební hostiny. 

Svatební sweet bar - pokušení, kterému nikdo neodolá

Správné dekorace jsou základem

Sweet bar neláká svatební hosty jen svými sladkými pochutinami a dalšími dobrotami ale také stylovou dekorací. Sweet bar by měl stylově i barevně ladit s tématem svatby. Může být doplněn například květinami, které se má rovněž nevěsta ve své svatební kytici. „Svatební i další slavnostní sladké bary osvěží svoji krásou především živé květiny. Ty aranžujeme do krásných váz, aby vše korespondovalo s ostatním inventářem. Další doplňky se volí dle zvoleného stylu a fantazii se meze nekladou, ba naopak se dá použít takřka cokoliv! Jde jen o to mít svoji šikovnou dekoratérku, která nám krásně vše sladí do toho nejposlednějšího detailu. Hodně se využívá i popisků, podle kterých přesně víme, jak se sladkosti jmenují a co tedy jíme,“ radí Jaroslava Kasálková z Luxusních dortů.

Nezapomeňte na žádnou z vašich oblíbených laskomin

Na stole plném laskomin nemůže chybět ani váš svatební dort. A z čeho všeho se sladký bar může ještě skládat? “Sweet bar je sladký koutek, kde je vše sladké od bonbonů přes koláče až po modelované dorty. Hlavní dominantou je svatební dort a zbytek sladkostí lze vybírat úplně ze všeho, co je sladké a co máte rádi. Sladký bar vyniká i svoji krásou pro dekorovaní a servírování, proto se používají slavnostní dortové stojany na noze, stříbrné, keramické a skleněné dózy a podstavce, na kterých sladkosti vypadají ještě více úžasně a přímo vybízí k tomu, abychom je ochutnali. Mnozí cukráři zapůjčují i svůj inventář, což je velmi příjemné. Můžete zkrátka vybírat z velkého množství krásných věcí ,” říká Jaroslava Kasálková z Luxusních dortů.

Svatební sweet bar - pokušení, kterému nikdo neodoláSweet bar je ozdobou svatebního večírku

Svatební sweet bar může být zpestřením svatební hostiny či až večerní svatební párty. Ocení ho nejen ti nejmenší hosté ale i dospělí, kteří si rádi osladí život. A jaká je obliba sladkých barů na českých svatbách? „U nás sladké bary určitě najdete! Ani nejde tak o velikost svatby, jde spíše o styl nevěsty, a zda se jí tento nápad servírování sladkostí líbí.  Sladký bar nemusí dosahovat gigantických rozměrů, spíše naopak někdy vypadá menší výběr sladkostí lépe a v bohužel se většinou na sladkém baru objeví jen velmi známé cupcakes  a cake pops. Vidíme to na zahraničních webech a u nás už je to podobné. Přitom máme spoustu tradičních dobrot z poctivých surovin. Šikovný cukrář Vám odekoruje naše tradiční cukrovinky stejně tak dobře. Někdy je škoda, když se držíme jen daných trendů v zahraničí. Nevěsty by měly cukrářům vyslovit důvěru, svá přání a představy a nechat se příjemně překvapit,“ vysvětluje Jaroslava Kasálková.

Svatební sweet bar - pokušení, kterému nikdo neodolá

Kontakt: Jaroslava Kasálková, Luxusní dorty

O autorovi

The Wedding Post