Inzerce

Ve vaší nové ložnici určitě nesmí chybět šatní skříň

Už si plánujete, jak si budete po svatbě zařizovat společné bydlení? Jednou z nejdůležitějších částí, se kterou si jistě plánujete vyhrát, je ložnice. Do té patří nejen postel a noční stolky, ale především také dobrá šatní skříň.

Šatní skříň je běžnou součástí ložnic, pokud tedy nemáte extra místnost vyhrazenou jako šatnu. V tom případě vám stačí mít v ložnici pár kousků oblečení, které zrovna nosíte nebo se chystáte nosit, položené třeba na němém sluhovi či na židli. Jestli ale šatnu nemáte, potřebujete vybrat skutečně pořádnou skříň.

Vestavěné skříně jsou trendy, jenže ne pro každého

Trendem posledních let jsou určitě vestavěné skříně, ovšem ty se prostě nehodí do každého interiéru, i kdybyste se na hlavu stavěli. Možná pro takovou variantu ani vy nemáte dispozice místnosti, tak nezoufejte. Pokud máte, o tomto řešení popřemýšlejte, protože dokáže využít prostor doopravdy na maximum.

Trendem ke zvážení jsou posuvné dveře

Co se však určitě vyplatí vzít v úvahu, jsou posuvné dveře. Skříně s posuvnými dveřmi také šetří prostor a ještě snižují riziko, že si vy nebo v budoucnu vaše dítko skřípnete prst ve dveřích skříně.

Šatní skříň s posuvnými dveřmi však má i své nevýhody, například tu, že se nedá otevřít zcela. Skříň nikdy nebudete mít otevřenou dokořán, vždy budou nějakou část zakrývat právě dveře.

Rozhodně potřebujete dveře skříně se zrcadlem

Ať už si zvolíte posuvné či klasické otevírání dveří vašich šatních skříní, jedno je jisté. Rozhodně na nich potřebujete zrcadlo! Je to praktické, když se ráno oblékáte. Ale pozor, podle feng shui byste se v zrcadle neměli vidět přímo z postele.

Vnitřní uspořádání je na vás

Máte ve zvyku všechno oblečení skládat, nebo si halenky raději věšíte? Od toho by se mělo odvíjet vnitřní uspořádání vaší skříně. Ideální je kombinace a vhod přijdou i šuplíky na ponožky nebo spodní prádlo. Jestliže ve skříni nejsou, můžete si koupit nějaký organizér, nebývají drahé.

O autorovi

angelo