Inzerce

Do čeho uložit peníze, které jste dostali ke svatbě? Do zlata!

Někteří novomanželé si vytvoří seznam věcí a pomocníků do domácnosti, které by si přáli. Pokud to neuděláte, pravděpodobně vám svatebčané budou nosit peníze. Co s nimi? Můžete je rovnou použít na zařízení společného bydlení, případně na svatební cestu. Jestliže však máte v plánu si je spořit, radíme investovat je do zlata.

Žijeme v době, kdy peníze rychle ztrácí svou hodnotu. V dubnu letošního roku činila průměrná inflace v EU 2,0 %. V ČR jsme přitom ještě daleko nad průměrem, u nás totiž inflace dosáhla 3,1 %. Za pár let si tedy za peníze od hostů z vaší svatby koupíte výrazně méně zboží a služeb, jestliže je neinvestujete do něčeho, co jejich hodnotu uchová. A do čeho? Odpovědí je investiční zlato.

Nakupte zlaté mince a slitky

Jako investiční zlato chápeme zlaté mince a slitky. Nikoliv zlaté šperky, nebo snad akcie zlato těžících firem. Pouze mince a slitky jsou osvobozené od DPH a nabízí vám jednu obrovskou výhodu – můžete je prodat kdykoliv a kdekoliv. Je dokonce nezávislé na měně, tudíž se nemusíte bát znehodnocení koruny.

Nákup slitků i mincí je velmi jednoduchý. Je jedno, jakou částkou disponujete, protože ty nejlevnější se dají pořídit již za pár tisíc korun. Neváhejte si vybrat více mincí a slitků, podle odborníků je lepší koupit raději čtyři slitky o hmotnosti 250 g než jeden o hmotnosti 1 kg.

Vyberte si u spolehlivého odborníka

Zlato lze nakoupit a následně prodat na spoustě míst, obchodníků je celá řada. Dejte si ovšem pozor, abyste vybrali spolehlivého. Vhodnou volbou je Pražská mincovna s dlouholetými zkušenostmi s prodejem investičního zlata. Prodává i české mince vydávané ČNB, české slitky u ní však nenajdete, v ČR se totiž žádné nevyrábí. Populární jsou slitky švýcarské, případně rakouské mince. Stavte se do kamenné prodejny v Obecním domě v Praze, nebo si vyberte pohodlně online na www.zlate-mince.cz. V tomto e-shopu nakupujete vždy za aktuální ceny.

O autorovi

angelo