Inspirace

DIY svatební ozdobné svícny

DIY svatební ozdobné svícny
Napsal guest

DIY svatební ozdobné svícnyPokud chcete své svatební oslavě dodat na originalitě, rozhodně stojí za to vyzkoušet naše tipy na neotřelé ozdobné svícny. Zvláště v podvečerních a nočních hodinách dodá svit svíčky vaší svatbě neopakovatelné kouzlo. Výroba svícínků je rychlá, ekonomicky nenáročná a v neposlední řadě velice zábavná.

Plechové srdce

Co může být romantičtějšího než poblikávající světlo svíčky? Rozhodně tento poetický vjem ještě umocníte krásným svícnem. Postupně nasbírejte plechovky od potravin, ze kterých sloupněte etikety. Výborně vedle sebe vypadají plechovky různých velikostí a tvarů. Poté stačí jen předkreslit lihovým popisovačem tvar, který chcete. Vděčným svatebním motivem je srdce, můžete však použít vaše iniciály nebo cokoliv jiného. Do plechovek vyrazte pomocí většího hřebíku a kladívka dírky. Sledujte vámi předkreslený motiv. Nyní už jen vložte čajovou svíčku a kochejte se pohledem na plápolající plamen lásky.

DIY svatební ozdobné svícnyNěžná krajka

Pokud se vaše svatba nese v něžném a romantickém duchu, určitě vyzkoušejte náš další typ. Na tento svícen budete potřebovat
různě velké zavařovací sklenice, disperzní lepidlo a nejrůznější druhy krajky – nejlépe dvou barev. Na sklenice naneste štětečkem tenkou vrstvičku lepidla a poté opatrně přiložte předem připravenou krajku. jemně přitlačte a ubezpečte se, že vše drží na svém místě. Kombinujte různé  styly i barvy krajky. Dosáhnete tak zajímavějšího efektu. Krajky se také dají navrstvit, či částečně překrýt. Stačí pouze nanést další vrstvu lepidla a kousek krajky překrýt krajkou jinou, nejlépe jiné barvy, šířky, struktury. Tato dekorace vykouzlí jemné, tlumené světlo.

Sklenice s pískem 

Jednoduchý svícínek vyrobíte rychle i z obyčejných skleniček. Pokud máte doma přebytečné sklenice na víno, sekt, či koktejly, neváhejte a využijte je poněkud kreativně. Sklenice naplňte (nejlépe) mořským bílým pískem. Ve specializovaných výtvarných prodejnách můžete zakoupit písky barvené, parfémované i se třpytkami. Zasaďte čajovou svíčku bezpečně do písku a úchvatná hra světel může začít.

(Anela Langerová)

DIY svatební ozdobné svícny

Zdroj

O autorovi

guest