Inzerce

Která česká mincovna prodává zlato a vyplatí se?

Která česká mincovna prodává zlato a vyplatí se?
Napsal angelo

O tom, že se zlato vyplatí, není pochyb. Nejde však o žádné šperky, ale ani o různé finanční produkty spojeny se spekulováním se zlatem. Zlato je ideální nakoupit za úspory na bankovních účtech v podobě investičních zlatých slitků (případně investičních zlatých mincí). Pozor ale na jejich cenu. U různých obchodníků se může lišit. A jak je to s nákupem zlata z české mincovny?

Sledujte cenu zlata rovněž u obchodníků

Kdo se rozhodne nakoupit investiční zlato, ten by měl sledovat nejen aktuální cenu zlata na komoditní burze, ale taktéž si srovnat ceny jednotlivých obchodníků se zlatem. Mezi nejlevnějším a nejdražším bývá rozdíl až 10 %, což nám nákup zlata zbytečně prodražuje. Obvykle se s navýšením ceny setkáme u prodejců bez historie či s krátkou dobou podnikání. „Slitek ze stejné rafinérie, stejné hmotnosti a stejné ryzosti by měl mít ve stejné prodejní lokalitě i stejnou prodejní cenu,“ říká Pavel Trtík z e-shopu Zlate-mince.cz, který drží jednu z nejnižších cen na trhu, a to včetně svých poboček v Praze, v Brně, ve Vsetíně a v Bratislavě.

České investiční zlato? Tak to je problém!

Žádná česká mincovna totiž investiční zlato nevyrábí. Dokonce ani žádná slovenská mincovna zlato neprodukuje. V obou republikách jsme tedy odkázaní na investiční zlato z dovozu. Platí to pro zlaté cihly, tedy investiční slitky, i pro zlaté mince. Nejčastěji se k nám dováží švýcarské investiční zlato. Značek je více, k nejuznávanějším patří Argor Heraeus.

Jak nakupovat investiční zlato?

V první řadě mu věřte. Cena zlata roste a svoji sílu ukazuje dlouhodobě a dnes je jednoznačně nejjistější formou, jak zachránit úspory z bankovních účtů před inflací. Prostě za ně nakupte fyzické investiční zlato. Na účtu si ponechte prostředky pouze na dva až tři měsíce provozu domácnosti. Investujte však do zlata i průběžně. Z každé výplaty. Zlaté slitky se dají nakupovat již od jednoho gramu. Na účtu pouze doplňujte finanční rezervu.

O autorovi

angelo