Inspirace

Květiny pro vaši podzimní svatbu

Květiny pro vaši podzimní svatbu

Letošní léto již za sebou zavřelo dveře. Nám to ale nevadí. Svatba v podzimních barvách má své neotřelé kouzlo. A protože květiny neodmyslitelně patří ke každé svatbě, přinášíme vám dnes tipy pro podzimní sezónu.

Dnes je samozřejmostí, že většinu květin seženete během celého roku, nicméně chcete-li být skutečně in, měli byste se zaměřit na to, co skutečně ladí s barvami podzimu. Nebojte se, květin, které vykvétají právě na podzim, je opravdu mnoho. A jaké jsou jejich nejideálnější odstíny? Červené, vínové, žluté, oranžové či švestkové budu vypadat úchvatně.

Je libo sedmikrásky či gerbery? Můžete z nich vytvořit nádhernou a přitom jednoduchou kytici i celou květinovou výzdobu na svatební tabuli. Výhodou je především to, že vydrží dlouho čerstvé. Gerbera navíc značí nevinnost a věrnost – a co si budeme povídat, to se pro společný život hodí. V kombinaci se sedmikráskou nám pak říká “chtěl bych být s tebou šťastný”.

Svěží nádech vám zaručí kytice vytvořená ze slunečnic, které nám připomínají slunce a navozují příjemnou pohodovou atmosféru. Další květinou podzimu je astra, jejíž význam značí stálost. Originálním zpestřením kytice jsou okrasné plody, obilné klasy, šípkové větvičky, břečťan nebo jakékoliv bobule, které v tuto roční dobu objevíte. Dekoraci svatební tabule můžete oživit dýní, panenskými jablíčky, ořechy či tykvemi. Efekt podzimu ještě podpoříte zakomponováním barevného listí, trav či podzimních bylinek, jako je máta nebo rozmarýn.

Květinou, která je univerzální a hodí se téměř na jakoukoli svatbu v kteroukoli roční dobu, je růže. Pokud bychom měli definovat význam růže, je to jednoduché. Láska. Růží zkrátka nic nezkazíte. Nádhernými květinami podzimu jsou hortenzie, které zpestří nejen vaši svatební kytice ale i výzdobu svatebního obřadu či dekoraci svatební tabule.

Podívejte se na květiny, kterým nemohla odolat nejedna nevěsta…

Květiny pro vaši podzimní svatbu

O autorovi

The Wedding Post