Inspirace

Svatba mezi vinicemi…

Dobré víno, cimbálová muzika, malebný vinný sklípek, nekonečné vinice… napadlo vás, že takové místo je jedním z ideálních lokalit pro uspořádání svatebního obřadu, hostiny i svatební párty? A protože nám přijde taková svatba kouzelná, zkusíme okouzlit i vás. 

Ano, vinice jsou jedním z ideálních míst pro vaši svatbu snů. Jedinečné, romantické a nezapomenutelné prostředí se jistě zalíbí nejen vám, ale i vašim příbuzným, přátelům a dalším svatebním hostům. Nádherná scenérie přímo vybízí k uvolněné atmosféře. Z rozprostírajících se nekonečných vinic na vás dýchá romantika každým krokem. Pokud se rozhodnete pro svatbu ve vinařství, můžete spojit vše do jednoho místa. Mnoho vinných sklípků nabízí i uspořádání svatební hostiny, včetně ubytování a popřípadě i zajištění tradiční cimbálové muziky.

Další výhodou takové svatby budou vaše nádherné fotografie, které podtrhnou romantickou atmosféru. Prostředí vinohradů či sklepních prostorů je přímo rájem pro fotografy. Pokud jde o vaše svatební šaty, ani zde se nekladou meze vaší fantazii. Toužíte po elegantních dlouhých šatech? Či byste se raději viděla v letních “vílích” šatičkách? Vše je dovoleno. Ani bílá není nutná – zkuste ivory, starorůžovou, nebo přímo odstín šampaňského. A ještě jeden tip – co zkusit odhalit záda? Odhalená záda působí velice žensky. Na druhou stranu jsou mnohem decentnější než hluboký výstřih. A navíc vás většina svatebních hostů uvidí během obřadu jen a jen zezadu.

A co na svatební tabuli? Přivítání hostů by měla jistě doprovázet ochutnávka místní slivovice či meruňkovice. Tradičním předkrmem může být kvalitní domácí paštika či škvarková pomazánka s domácím chlebem. A co dále? Místo tradičního a všudypřítomného vývaru s játrovými knedlíčky vyzkoušejte třeba staročeskou bramboračku s pravými hříbky. Hlavní chod musíte rovněž přizpůsobit ročnímu období a celkové skladbě menu, svíčková v 35 stupních Celsia nebude tou trefou do černého. Nicméně se skladbou toho správného menu vám jistě pomůže každý šikovný šéfkuchař.

A pokud jde o přípitek, šumivé víno (italské Prosecco či Lambrusco, španělská Cava atd.) či přímo pravé šampaňské je pravděpodobně tou nejvhodnější a neoblíbenější variantou. Případně můžete využít nabídku vinařství. Řada z nich totiž vyrábí své vlastní kvalitní sekty. Zároveň s přípitkem byste měli podávat lehké bílé víno. K hlavnímu jídlu byste však již měli servírovat víno, které se k danému pokrmu (a popřípadě dle chuti konkrétního hosta) nejlépe hodí. Kvalitní vinařství vám jistě zajistí i služby svého someliéra, který se postará o výběr správného vína. V letním období někteří hosté, zvláště pak dámy, ocení dobré růžové víno, které je navíc v teplém počasí příjemně osvěžující.

Obklopeni krásnou přírodou, vinnou révou a těmi nejbližšími zažijete svatbu svých snů. A na závěr jedno pořekadlo “In vino veritas, in aqua sanitas neboli “Ve víně je pravda, ve vodě je zdraví”

Svatba mezi vinicemi...

[youtube url=“https://www.youtube.com/watch?v=lwQJgPod-iA“]

O autorovi

angelo