Inspirace

6 věcí, na které by měly nevěsty před svatbou zapomenout

6 věcí, na které by měly nevěsty před svatbou zapomenout

Ve svůj svatební den touží být každá nevěsta dokonalá. Přílišný hon za dokonalostí však může přinést negativní výsledky. Proto vám poradíme pár věci, kterým se poslední týden před svatbou je určitě dobré vyhnout. Nejzákladnějším pravidlem  je naplánovat všechny zkrašlovací procesy dostatečnou, a přesto ne příliš dlouhou dobu před svatbou.

1. Změna barvy vlasů nebo účesu

Týden před svatbou rozhodně neexperimentujte se změnou barvy či účesu. V dostatečném předstihu před svatbou si nechte upravit účes a obarvit vlasy tak, jak byste je chtěla mít na svatbě, aby se v případě, že s tím nebudete spokojená, 6 věcí, na které by měly nevěsty před svatbou zapomenoutdaly ještě upravit. Každopádně zapomeňte na jakékoli domácí barvení, výsledek by mohl být nejen nevzhledný, ale bohužel byste si mohly vlasy i zničit.

2. Samoopalovací krémy a solárium

I se získáváním bronzově opálené pokožky si dejte na čas. Raději začněte dříve, pomalu a hlavně postupně dosahujte požadovaného odstínu vaší pokožky. Nechtějte na poslední chvíli vše rychle dohnat, abyste se nespálily nebo nezískaly nepřirozeně oranžový odstín. To samé platí i o opalování na slunci. Zde dbejte zejména na dostatečnou hydrataci, díky čemuž bude pokožka jemná a nebude mít sklony k loupání.

3. Nové přípravky na pleť

Vyhnout byste se určitě měly i změně kosmetických přípravků. Žádná z nás nechce ve svůj velký den pupínky, či alergickou reakci v podobě vyrážky na svém obličeji. Neměňte proto nejen odličovací vodu, séra a krémy, ale raději ani dekorativní kosmetiku.

4. Detoxikace nebo dieta na poslední chvíli

Zdravá strava je určitě důležitá, ale pokud jste k ní neměly blízko doposud, tak určitě s ní nezačínejte chvíli před svatbou. Každý na změnu stravy reaguje jinak a mohly byste si způsobit zažívací problémy. Ani rychlá týdenní dieta na shození pár 6 věcí, na které by měly nevěsty před svatbou zapomenoutpřebytečných kilogramů není právě nejlepším nápadem. Během posledního týdne budete ve značném stresu i bez diety, tělo bude potřebovat energii, a proto není dobré experimentovat s dietami.

5. Alkoholové dýchánky

Důvodů, proč si dát panáka, bude před svatbou jistě hodně. Na uklidnění, zbavení stresu, lepší spánek a mnoho dalších. Dejte si však pozor. Alkohol je jedním z důvodů zadržování vody v těle, a proto si ho před svatbou raději odpusťte. Samozřejmě sklenička kvalitního vína k večeři vám rozhodně neuškodí.

6. Nesnažte se všechno stihnout sama

Naučte se svěřit úkoly svým blízkým, kteří vám s nimi rádi pomohou. Pokud nechcete být naprosto vyčerpanou nevěstou, nesnažte se všechno dělat sama. Důležité je ovšem mít sepsané, co je potřeba udělat, a rozdělit úkoly zodpovědným osobám. Pak už se můžete jen těšit na váš den D.

Co nedělat týden před svatbou jsme vám poradili, ale co rozhodně udělat? Relaxujte, dopřejte si dostatek spánku, uvolňující masáže a už se ničím nestresujte.


Foto: Pixabay

O autorovi

The Wedding Post