Svatba

Plánování svatby a překážky, které jej pronásledují 

Plánování svatby a překážky, které jej pronásledují 

Plánování svatby si většina nevěst užívá. Někdy však přijde okamžik, kdy přijdou první překážky. A že jich někdy není málo. Proto se obrňte trpělivostí a vzhůru do toho.

Nejtěžší okamžiky jsou zpravidla při rozhodování. A věřte, nebo ne, okamžiků, kdy se rozhodujete, si vytrpíte hned několik. Kde bude obřad, hostina, jaké svatební šaty, koho za svědka, jaký svatební dort, tradiční či moderní svatební menu, jednoduchá menší ležérní svatba či honosná velká svatba? To jsou věci, které by za ženicha a nevěstu neměl nikdo jiný rozhodnout. A pokud se budete chtít vzít, tak se tomu opravdu nevyhnete.

Plánování svatby a překážky, které jej pronásledují Ve většině případů je první překážkou rozpočet. A co si budeme vykládat, dodržet plánovaný rozpočet je opravdu boj, a ne každému se ho podaří vyhrát. V některých rodinách je druhou překážkou seznam svatebních hostů, koho pozvat a koho ne. I tato překážka se váže tak trochu na rozpočet, neboť každý svatební host navíc znamená i větší výdaje. Proto je dobré stanovit si maximální počet hostů hned na začátku. Poté zkrátka vyberte osoby, které jsou vám nejbližší a se kterými byste chtěli tento den strávit.

Plánování svatby a překážky, které jej pronásledují Když už je hotový seznam svatebních hostů, je dalším těžkým úkolem především navrhnout zasedací pořádek. Chvíli zkuste zapřemýšlet, kdo s kým bude sedět, aby si měli co říct. Vždy je lepší, aby se alespoň trochu znali, a především, aby mezi sebou neměli dvacet let starý nevyřešený spor, který se rozhodnou po pár skleničkách řešit. Samozřejmě pokud máte dvacet hostů, tak rozsazení až tak řešit nemusíte, ale při 120 hostech je už na místě se nad tím vším zamyslet.

Připravte si pevné nervy, protože plánování svatby není zase taková zábava, jak se na první pohled může zdát. S partnerem se oba musíte naučit dělat kompromisy a každý bude muset malinko ustoupit ze svých nároků, aby se svatba vůbec konala. Doufáme, že jsme vás od plánování svatby příliš neodradili a že všechno proběhne hladce.


Foto: Pixabay, Stocksnap

O autorovi

The Wedding Post