Svatba

Kde vybrat ten správný prsten pro váš velký den?

Kde vybrat ten správný prsten pro váš velký den?

Každá žena nevynechá příležitost, aby se cestou kolem klenotnictví nezadívala do jeho výlohy a neobdivovala nádherné šperky, a popřípadě si i rýpla do partnera, že takový prsten by se jí jednou líbil… Nyní však jste zasnoubena a stojíte před rozhodnutím, jaký prsten bude Vás a Vašeho partnera doprovázet po celý život.

Máte představu, jak by měly vaše prsteny vypadat? Nebo stále procházíte jedno luxusní klenotnictví za druhým a stále to není to pravé ořechové? Ač se to může zdát velice jednoduché, výběr ideálního snubního prstenu nepatří k těm nejsnadnějším rozhodnutím.

Zkusila jste se zamyslet nad tím, že byste si jej nechala vyrobit na zakázku? Přesně dle vašich nejtajnějších přání? Výhodou zakázkové výroby je (samozřejmě v případě výběru kvalitního zlatníka) pečlivá ruční práce. Prsten vám mohou vyrobit v různých barvách zlata. Můžete ovlivnit tloušťku i povrchovou úpravu prstenu. A pokud se rozhodnete pro zasazení briliantu, mějte na paměti, že musíte obdržet certifikát o jeho pravosti. Samozřejmě můžete zvolit i jiný drahokam, ale řekněte, který z Vás by nechtěla mít svůj vlastní diamant? Nicméně byste neměla zapomínat na to, že by se snubní prsten měl hodit k vašemu zásnubnímu. Většina žen nosí oba prstýnky na prsteníčků levé ruky, a tak by nebylo dobré, kdyby byl každý úplně v jiném stylu.

Zakázková výroba má kouzlo i v tom, že si necháte vyrobit něco originálního, s výjimečným vzhledem. V klasických řetězcích sice narazíte na nádherné a dechberoucí šperky, nicméně si to řekněme narovinu – mnohdy jsou vyráběny po desítkách či stovkách kusů, a ztrácí tak individualitu. Prsten, který bude vznikat na základě vašich požadavků, bude mít váš osobní punc, a tedy i kousek z vás.

A než budou vaše prsteny vyrobené, zamyslete se nad tím, co pěkného si necháte do snubních prstenů vyrýt…

Kde vybrat ten správný prsten pro váš velký den?

O autorovi

The Wedding Post