Svatba

Zpátky do minulosti aneb retro svatba je v módě

Zpátky do minulosti aneb retro svatba je v módě

Retro je již pár let v kurzu, ať se jedná o módní prvky, styl bydlení nebo dokonce svatby. Retro styl je svým způsobem nadčasový. Přestože čerpá již zažité prvky, v kombinaci s módními trendy detaily nás retro zkrátka nikdy neomrzí.

Retro se dá obecně popsat jako něco minulého. Obvykle se však setkáváme s označením stylu, který byl typický pro 50. až 70. léta 20. století. Když se však na retro zaměříme z pohledu módy, jsou pro retro styl charakteristické kolové sukně, puntíky, pestré a pastelové barvy, čelenky a samozřejmě výrazné doplňky. Pokud plánujete svatbu v retro stylu, dobře se zaměřte především právě na jednotlivé detaily.

Retro svatební šaty

Zpátky do minulosti aneb retro svatba je v móděRetro svatební šaty jsou spíše kratší než delší. Délka by měla být maximálně po kotníky. Šaty mohou mít bohatou kolovou sukni. Skvěle si rozumí s materiálem, jakým je zdobená krajka. K tomu páskové boty na středně vysokém podpatku. Vzít si rovněž můžete rukavičky. A jaký zvolit účes? Oblíbené jsou drdoly. Velmi typické jsou ovšem pro retro i  mikáda, natupírované drdoly nebo lokny. Vlasy můžete doplnit i tenkrát tolik oblíbenou síťkou.

Důraz na detaily

Jak už jsme nastínili, nesmí chybět ani výrazné doplňky, jako jsou náhrdelníky, náušnice nebo náramky. Pokud chcete konkrétní představu, jaké společenské oblečení doporučit vašim svatebním hostům, můžete se kromě jiného inspirovat i populárním filmem Velký Gatsby. Co se týče pánů, retro jim navrací kšandy, proužkovaná saka, vestičky nebo motýlky. Pod retrem si toho ovšem lze představit mnohem více. Záleží tak na vás, co konkrétního byste na vaší svatbě chtěli mít.

Retro dekorace

Svatby v retro stylu jsou ideální pro letní období, které samo vyzývá k využití krásných barev. Pokud plánujete svatbu Zpátky do minulosti aneb retro svatba je v móděpod otevřeným nebem, můžete v části zahrady či louky uspořádat malý piknik, ze kterého zaručeně vzejdou dokonalé svatební momentky. Naopak styl inspirovaný Velkým Gatsbym se hodí pro nazdobené hotely. A když už jsme u výzdoby, při výběru dekorací se můžete opravdu vyřádit. Jedinečné retro kousky máme mnohdy kolem sebe, stačí se jen rozhlédnout. Skutečným pokladem jsou staré půdy. V dnešní době však lze vypůjčit téměř vše. Ke slavnostnímu příjezdu můžete využít veterána, starou motorku či dokonce kola.


Foto: Pixabay, Pinterest

O autorovi

The Wedding Post