Inspirace

Krajka – materiál, který nikdy neomrzí

Krajka - materiál, který nikdy neomrzí

Pravděpodobně není překvapením, že i v letošním roce se mezi trendy znovu objevuje krajka. Krajka, která podtrhuje ženskost, se však neobjevuje pouze na svatebních šatech, ale velice něžně vypadají i krajkové závoje.

Krajka - materiál, který nikdy neomrzíProč krajka?

Svatební šaty mohou být, jak celé zdobené krajkou, tak krajka může rovněž pouze částečně zakrýt záda, či být pouze ve formě aplikace. Krajka je nejen materiálem, který nevěstě dodává romantický a smyslný look, ale rovněž materiálem, který nikdy neomrzí a v různé podobě se objevuje v každoročních trendech. Výhodou krajky je, že i naprosto jednoduchým svatebním šatům dodá slavnostní dojem a punc luxusu.

Něco z historie

Obecně se za zemi původu krajky považuje Itálie, odkud se výroba tohoto materiálu rozšířila v průběhu 16. století i dále do Evropy. Nicméně se našly dokonce i nálezy z 12. století v oblasti dnešní Českomoravské vysočiny. V 17. a 18. století se výroba krajky rozšířila především ve Francii a Španělsku.

Desítky druhů krajky

V dnešní době je v nabídce velké množství krajek, které rozlišujeme podle techniky jejich zhotovení. Mezi nejoblíbenější patří zejména krajka vyšívaná, paličkovaná, šitá nebo háčkovaná. Krajka má mimo jiné svá specifika i podle regionu, kde byla vyrobena.

Krajka - materiál, který nikdy neomrzí

O autorovi

The Wedding Post