Inspirace

Se závojem nebo bez?

Se závojem nebo bez?

Závoj – symbol nevinnosti, byl dříve součástí každé nevěsty. Postupem času se však tábor nevěst rozdělil do tří skupin – pro první je závoj samozřejmostí, druhá je zcela proti závoji. A třetí skupina? Ta váhá… Pokud patříte do poslední skupiny, přečtěte si náš článek a třeba se konečně rozhodnete.

Ač by se mohlo na první pohled zdát, že výběr závoje bude jednoduchá věc, měla byste si dobře promyslet, který bude ten pravý… závoji se totiž dostane více pozornosti než byste čekala. A proč závoj? Závoj dodává nevěstě tajemný nádech. Pokud má nevěsta závoj i přes obličej, zůstává pro ženicha i svatební hosty zahalena až do prvního novomanželského polibku.

Původ závoje je datován do období křižáckých výprav. Jedna z pověr říká, že jeho úkolem je chránit nevěstu před zlými silami. Poprvé byl krajkový závoj údajně viděn na vnučce Marthy Washington – Nellie Custis. Nicméně velké oblibě se závoji dostalo zejména díky svatbě královny Viktorie.

Ačkoliv je závoj pěknou tradicí, dnes je již zcela na nevěstě a jejím vkusu, zda jej bude či nebude chtít. Rozhodnutí nevěst rovněž ovlivňují aktuální trendy. Někteří návrháři své šaty rádi pravidelně doplňují závoji nejrůznějších délek i střihů. Co se týče materiálů, závoje jsou většinou vyrobeny z krajky nebo tylu tak, aby bylo nevěstu skrze závoj dobře vidět.

Pokud váháte, zda závoj mít či nemít, měla byste se zamyslet nad vaším celkovým svatebním lookem – šaty, účes, boty, doplňky – vše by mělo být perfektně sladěno. Závoj lze kombinovat s čelenkou, živými květinami a dalšími vlasovými doplňky. Pamatujte však, že vše by mělo být v rovnováze.

A co vy? Budete tajemnou nevěstou se závojem nebo upřednostňujete “odlehčený” svatební look?

Se závojem nebo bez?

O autorovi

The Wedding Post