Svatba

Nepodceňte výběr odstínu rtěnky!

Nepodceňte výběr odstínu rtěnky!

Nepodceňte výběr odstínu rtěnky!Svatební den je bezpochyby jedním z nejdůležitějších dnů v životě každé ženy. Je tedy pochopitelné, že je jejím snem, aby byla ve svůj velký den naprosto úchvatná. Dnes se však nebudeme věnovat návštěvě kosmetického salónu, manikérky či výběru svatebních šatů, ale zaměříme se na volbu správného odstínu rtěnky.

Ač se může zdát výběr odstínu rtěnky poněkud banální věcí, opak je pravdou. Rtěnka či lesk podtrhnou celkový look nevěsty stejně jako svatební šaty či účes. Vše musí dohromady ladit a nic se nesmí navzájem tlouci. Proto není radno tento výběr jakkoliv podcenit…

Přirozenost ale ne všednost

Celkové líčení by mělo působit velice přirozeně, nikoliv obyčejně. Nevěsta by neměla vypadat tak, jak ji mohou lidé vídat běžně. Slavnostní událost, jakou svatba bezesporu je, si rozhodně zaslouží něco výjimečného.

Dejte na radu odborníka

Většina nevěst se nechává ve svůj svatební den nalíčit. V takovém případě vám s výběrem toho správného odstínu pomůže vaše vizážistka nebo vizážista. Pamatujte však na to, že ti s vámi nebudou po celý svatební den, a proto se dopředu domluvte na konkrétním odstínu rtěnky a ten si okamžitě pořiďte. Žádný make-up nevydrží věčně a o rtěnce to platí trojnásob. Uvidíte, že se vám bude během dne nejednou hodit. I na večerních fotografiích můžete vypadat, jako byste právě přišla ze salónu krásy.

Jemné versus výrazné odstíny

Co se týče barvy rtěnky, doporučují se spíše jemnější barvy. Některé nevěsty však dávají přednost sytějším odstínům rudé, vínové nebo dokonce fialové. Takový odstín si ale mohou dovolit pouze výrazné typy nevěst nebo nevěsty exotického vzhledu.

Rovněž platí nepsané pravidlo, že rtěnka by měla být zvolena v podobném odstínu jako tvářenka. Velice oblíbené jsou proto růžové odstíny, které se hodí téměř k jakémukoliv líčení. Otázkou pak zůstává vybrat ten správný odstín růžové. Vybírat rovněž můžete z matných rtěnek nebo z rtěnek s jemnými třpytkami. Všeobecně jsou populární spíše matné rtěnky a popřípadě použití trochy lesku. Nezapomeňte, že rtěnka se neobejde bez konturovací tužky. Samozřejmě ve stejném nebo velice obdobném odstínu.

O autorovi

The Wedding Post