Svatba

I svatební kolona má svá pravidla

I svatební kolona má svá pravidla

Mysleli jste si, že je úplně jedno, zda pojedete na svatbu jako první, uprostřed či poslední? Bohužel tomu tak není. I pořadí aut ve svatebním konvoji má svá pravidla…

Samozřejmě, etiketa je jedna věc a to, jak si to uzpůsobíte dle svých představ, je věc druhá. Dnešní doba je charakteristická uvolněným stylem, a proto se jistě žádného faux pas nedopustíte, nicméně pokud byste se přece jen rozhodli pro správné řazení, zde vám přinášíme návod, jak by to mělo vypadat.

Než se pustíme do samotného pořadí, nezapomeňte, že je dobré určit jednoho koordinátora, který si vezme zdobení i řazení naleštěných aut na starosti. Co se týče výzdoby, nejčastěji se používají bílé stuhy a mašle. Nejkrásněji nazdobené auto (či jiný dopravní prostředek) má zpravidla nevěsta.

Když pojedete směrem na svatební obřad, první vyjedou auta všech svatebních hostů. Je dobré se tedy ujistit, aby ten, kdo jede první, skutečně věděl, kde se uskuteční svatební obřad. Za hosty se zařadí auto ženicha, který jede se svou maminkou. Ženichovo auto bude následovat nevěstina maminka s otcem ženicha, za které se zařadí svědci. Svatební kolonu uzavírá nevěsta se svým otcem – samozřejmě to nejlepší na konec. Mnohdy se ale spíše setkáváme s tím, že první vyráží ženich se svou maminkou a svědkem, které následují všichni svatební hostí. S nevěstou pak většinou přijíždí i její svědkyně. Jakmile všichni zaparkují, přijíždí auto s nevěstou, kterou již všichni očekávají.

Po obřadu odjíždí jako první novomanželé, které v dalším autě následují rodiče, svědci a pak v libovolném pořadí svatební hosté.

A protože nyní víte jak na to, nezbývá, než vám popřát šťastnou cestu…

I svatební kolona má svá pravidla

O autorovi

The Wedding Post