Zdraví & krása

Tipy, jak dodat pleti zdravý a svěží vzhled

Tipy, jak dodat pleti zdravý a svěží vzhled

Patříte do skupinky žen, které mají problémy se suchou pokožkou? V případě, že je vaše pleť unavená, dehydratovaná a chybí jí   živiny, měly byste vyzkoušet některý z následujících tipů. Uvidíte, že vaše pokožka bude brzy opět rozzářená.

Očistná kúra

Vzhledem k tomu, že se na kvalitě pleti projevuje nejen to, jak žijeme a jak se stravujeme, ale také to, co se nám ukládá v těle, je dobré začít s detoxikací organismu. Nejprve vyřaďte alkohol, kofeinové nápoje a tučná jídla. Postupně přejděte na lehčí jídelníček Tipy, jak dodat pleti zdravý a svěží vzhledv podobě ovocných a zeleninových šťáv. K detoxikaci můžete využít i zelené potraviny, které vám zároveň doplní důležité živiny. Samozřejmě zapomeňte na kouření. Očistná kúra by měla trvat alespoň tři dny. Uvidíte, že poté, co se vaše tělo zbaví škodlivých látek a toxinů, bude i vaše pleť vypadat zdravěji a rozzářeněji.

Základem je hydratace

Aby měla detoxikace ještě větší efekt, dodejte pokožce hydrataci i zevnitř, nezapomeňte ani na dostatečný přísun tekutin. Ideální je obyčejná neperlivá voda. Jestliže rády trávíte desítky minut a někdy i hodiny ve vaně, měly byste vědět, že dlouhé koupání v horké vodě dává pokožce i pleti zabrat. Abyste po koupeli vysušenou pokožku opět hydratovaly, použijte hydratační krémy, kokosový olej nebo bambucké máslo. Na rozdíl od těžkých krémů se olej krásně vstřebá do pokožky a hydratuje ji do hloubky. Navíc po kokosovém oleji nezůstává mastný film.

Bez čištění to nepůjde

I když bude vaše pleť dobře hydratovaná, k zdravému vzhledu to nestačí. Samozřejmostí je proto pravidelná péče v podobě odličování a čištění. Ať už používáte make-up či ne, pleť je nezbytné ráno a večer vyčistit, abyste pokožku zbavily nečistot, které se na ní během dne a noci Tipy, jak dodat pleti zdravý a svěží vzhledusadily. Jednou za dva až tři týdny byste rovněž měly používat peeling, kterým zbavíte pleť odumřelých buněk a pokožka tak může lépe regenerovat. Na obličej je důležité používat jemný peeling, který ji nijak nepoškrábe. Naopak na tělo můžete vyzkoušet peeling i s většími krystalky. Rychlý domácí peeling připravíte i za pomoci třech lžiček mandlového oleje a třech lžiček mleté kávy.


Foto: Pixabay


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O autorovi

The Wedding Post