Zdraví & krása

Předsvatební hubnutí

Předsvatební hubnutí

Každá nevěsta chce na své svatbě vypadat co nejlépe. A co víc, touží po krásných fotografiích, ze kterých bude patrné, že je spokojená sama se sebou. I proto je věčným tématem většiny nevěst hubnutí. Podle průzkumů se většina žen snaží před svou svatbou průměrně shodit až 10 kilogramů, což nějakou dobu zabere.

Hubne nejen nevěsta

Hubnutí před svatbou samozřejmě neřeší jen nevěsta, někdy se týká i ženicha. Zpravidla však mají se svou postavou problém maminky, sestry, svědkyně – zkrátka ty ženy, které jsou během svatby nejvíce vidět. Každá žena totiž chce, aby jí to v šatech maximálně slušelo a hlavně aby nikde nic nepřetékalo.

Kdy začít s hubnutím?

Nevěsty by s hubnutím a zpevňováním postavy měly začít co nejdříve. Důležité totiž je, aby byl tento proces pozvolný a nenadělal Předsvatební hubnutívíce neplechy než užitku. A co k tomu budete potřebovat? Dobré je stanovit si cíle a potřebný plán, díky kterému budete neustále pod kontrolou. Zamyslete se nad tím, kolik chcete na své svatbě vážit a podle toho upravte jídelníček a přidejte pohybové aktivity. V první řadě se však zeptejte sama sebe, jaké výsledky jsou skutečně reálné. Není nic horšího, než zklamání z toho, že jste nedosáhly stanoveného cíle.

Základem je motivace

Pokud si sama nevěříte, že byste stravovací i pohybový plán zvládly sestavit, můžete si najmout poradce i osobního trenéra v jednom. Pro ty z vás, které nikdy necvičily, je dobré mít alespoň zpočátku trenéra. Poradí vám, jak nejen správně a efektivně cvičit, abyste si zbytečně nepřivodily k tomu všemu ještě zdravotní problémy, ale také vás motivuje a podporuje. Navíc s ním můžete průběžně konzultovat výsledky. Motivace je v tomto případě obzvláště důležitá. Ačkoli je svatba sama o sobě velkou motivací, je možné, že po nějakém čase, kdy ještě nebudou vidět výsledky, to budete chtít zabalit, a právě v takové chvíli je důležitá úloha trenéra, který vás podpoří a motivuje, abyste pokračovaly.

Jaký typ pohybu a cvičení zvolit?

Pokud nemáte sport dvakrát rády, zvolte si takový druh pohybu, aby vás to alespoň trochu bavilo. Uvidíte, že se vám bude Předsvatební hubnutíhubnout snáze, když se budete těšit nejen na vytoužený výsledek, ale i na samotné cvičení.

Žádné hladovky

Desetidenní, čtrnáctidenní nebo měsíční diety ani hladovky před svatbou rozhodně nezkoušejte. Stres ze zařizování svatby a všeho okolo je dostatečný a nemusíte si ještě ztěžovat situaci hladověním. Nehledě na to, že tento typ shazování kilogramů není zdravé. Navíc je výsledný efekt krátkodobý. Výsledkem pak může být to, že do sebe na své vlastní svatbě nedostanete ani oběd, nebo vám bude špatně, protože vás žaludek bude následkem hladovek stažený.

Chcete-li opravdu mít lepší postavu, začněte zavčas, ať na své svatební hostině netrpíte a na svatebních fotografiích vypadáte přesně tak, jak jste si vysnily.


Foto: Pixabay, Stocksnap


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O autorovi

The Wedding Post