Blog Inspirace Inzerce

Vše, co je důležité vědět o svatebních oznámeních

Vše, co je důležité vědět o svatebních oznámeních
Napsal angelo

Svatba je sice nejkrásnější den v životě dvou zamilovaných lidí, na druhou stranu je to také den, kterému předchází obrovské přípravy, které jsou často nejen časově a finančně, ale také psychicky a fyzicky vyčerpávající. Musí se vybrat vhodný termín, rezervovat se místo, také se musí pozvat hosté, a to ideálně s pomocí svatebních oznámení. Jenže výběr ideálních svatebních pozvánek není zrovna snadný. Přece jenom právě svatební pozvánky dělají první dojem o svatbě, proto se jejich výběr nesmí podcenit. Naopak by měly zaujmout, aby se člověk na svatbu těšil ještě více. Proto se je nebojte zpestřit například o svatební razítka.

Co na svatebních pozvánkách nesmí chybět

Obecně platí, že svatební pozvánky, respektive svatební oznámení by neměla být přeplácaná, ale na druhou stranu na nich nesmí chybět potřebné a důležité informace. Těmi se myslí například informace o datu svatby, také informace o místě, kde se bude svatba konat, samozřejmě se musí uvést i hodina konání obřadu. Uvádí se taktéž jména obou snoubenců, kdy platí, že její jméno se píše vlevo a jeho jméno vpravo.

Ke svatebním pozvánkám se taktéž přikládá pozvánka ke svatebnímu stolu a také prosba o to, jak by měl vypadat svatební dar. Nejčastěji se vtipnou formou či formou básničky vzkazuje hostům, že peníze jsou vhodnější než spotřebiče či jiné věci do domácnosti.

Kolik stojí svatební oznámení?

Je logické, že za velkou svatbu se zaplatí více a za malou svatbu se zaplatí méně. To je rovnice, kterou snoubenci mají na paměti. A to platí i v případě pozvánek. Cena pozvánek se stanovuje na základě barvy písma, také na základě papíru, na němž je pozvánka vytištěná a samozřejmě se odvíjí i od barev a dalších. Obvykle začíná cena jednoho oznámení na patnácti korunách, dostat se však klidně může i na padesát korun.

O autorovi

angelo