Blog Interview

“Svatební cirkus je takový Happening za lepší svatby”, říká Jana Bušková, organizátorka netradičního svatebního veletrhu

Začátek roku se nese nejen ve znamení mnoha novoročních předsevzetí, ale leden a únor jsou zároveň i měsíci, kdy probíhá řada svatebních veletrhů. Možná si některé nevěsty řeknou, že je vlastně jedno, na který se vydají, neboť nabídka bude vždy stejná. Opak však může být pravdou… O jednom takovém netradičním svatebním veletrhu jsme si povídali s Janou Buškovou.

"Svatební cirkus je takový Happening za lepší svatby", říká Jana Bušková, organizátorka netradičního svatebního veletrhuProč právě Svatební cirkus – kde se zrodila myšlenka vytvořit jiný typ svatebního veletrhu?

Myšlenka jiného typu svatebního veletrhu se mi v hlavě urodila během léta. Vznikla přirozeně a spíše než vytvoření svatebního veletrhu, mě chytilo za srdce uspořádat takový Happening za lepší svatby. Živím se natáčením svatebních videí pátým rokem, hodně svateb jsem viděla a zároveň se vždy s mými klienty setkávám, mluvím s nim a zjišťuji, co mají rádi a jakou svatbu chtějí mít. Právě tato setkání mě inspirovala k vytvoření takové platformy, která by nastávajícím svatebčanům umožnila seznámit se s kvalitními službami, dodala jim odvahu udělat si svatbu po svém a také otevřela téma, že není vždy potřeba poslouchat představy rodičů a příbuzných. Zároveň jsem chtěla poskytnout prostor, kde by se mohli prezentovat dodavatelé, kteří dělají svou práci srdcem a v tempu dnešní doby. Cítím, že sdílet zkušenosti, dávat rady a dodat i trochu odvahy udělat si svatbu po svém je zkrátka potřeba. A na světě byl CIRKUS.

V čem je Svatební cirkus netradiční a čím se odlišuje od svatebních veletrhů, kterých je zejména v tomto období nespočet?

SVATEBNÍ CIRKUS je výběrový. Nepracujeme tak, že bychom rozeslali pozvánky všem dodavatelům svatebních služeb v České republice a čekali, kdo se přihlásí. Jednotlivé vystavující pečlivě vybíráme a poté oslovujeme. Tím prezentujeme určitý styl svateb, který je neotřelý, nenudí a jde ruku v ruce se západním trhem, který je v tomto směru rychlejší. Naším cílem není předvádět show a prezentovat komerční vystoupení vystavovatelů, chceme návštěvníkům předat zajímavé informace, které by jinak těžko sháněli od různých lidí a na různých místech. Proto budou během dne dva bloky workshopů, které povedou lidé z oboru a věřím, že budou mít pro návštěvníky informativní hodnotu. Zároveň to celé chceme pojmout jako Happening. Seznamovat se, ochutnávat delikatesy cateringů, poslouchat hudbu a relaxovat. Bez naškrobených ubrusů, hotelových atrií a formalit.

"Svatební cirkus je takový Happening za lepší svatby", říká Jana Bušková, organizátorka netradičního svatebního veletrhuNa co se mohou návštěvníci Svatebního cirkusu těšit? 

Návštěvníci se mohou těšit na workshopy, vystoupení kapely a improvizační divadelní skupiny Just!Impro, na dobré jídlo a pití. Na pohodovou atmosféru, kde Vás nikdo nebude tahat za rukáv a přesvědčovat o kvalitě jeho služeb. Pánové se mohou těšit na stánky a atrakce zaměřené pouze a jen pro ně. A hlavně se těšte na setkání se zajímavými lidmi z oboru a zkrátka na den strávený v dobré společnosti. 

Co naopak na tomto netradičním svatebním veletrhu neuvidí?

Šlehačkové dorty, fialovou a zelenou, přehlídku svatebních šatů, naškrobené ubrusy, komerční prezentace, kýč a formality. 

Svatební cirkus proběhne v bývalé továrně Pragovka – proč právě tento neobvyklý prostor?

Velkorysý prostor umožní návštěvníkům “ochutnat”, jaké to je prožít svatební radovánky neformálně. Automaticky pomůže odhodit všechny zažité představy o tom, jak a kde by se měly svatby odehrávat, a nabídne alternativu. A přesně to je cílem SVATEBNÍHO CIRKUSU – ukázat alternativu, dodat odvahu a pohnout ledy správným směrem.

Děkujeme za rozhovor a přejeme mnohou spokojených nevěst! 


"Svatební cirkus je takový Happening za lepší svatby", říká Jana Bušková, organizátorka netradičního svatebního veletrhu


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O autorovi

The Wedding Post