Svatba

Dosud nepublikované svatební fotografie rodiny Kennedy

Dosud nepublikované svatební fotografie rodiny Kennedy

Ačkoliv se brali před více než 60 lety, svatební fotografie Jacqueline Lee Bouvier a Johna F. Kennedyho budí velký zájem i dnes. Hlavním důvodem byla dražba 13 dosud nepublikovaných fotografií, jejichž cena se v aukci minulý týden vyšplhala na více než 34 000 $.

Autorem fotografií je Arthur Burges, který byl záložním fotografem svatebního dne budoucího prvního páru. Negativy byly objeveny až po jeho smrti. Hlavním fotografkou byla tehdy Lisa Larsen, jejíž snímky byly zveřejněny v časopise LIFE.

Na záběrech, které půjdou do aukce koncem měsíce, můžete například vidět, jak novomanželský pár opouští kostel či jejich společné rozkrojení svatebního dortu. Na fotkách je možné vidět svatební šaty, jejichž výroba trvala více než dva měsíce a spolykala téměř 50 metrů hedvábí a taftu slonovinové barvy.  Svatební šaty Jacqueline jsou dílem návrhářky Ann Lowe. Svatební šaty jsou  uloženy v Kennedyho knihovně v Bostonu.

Svatebního obřadu se zúčastnilo na 700 hostů a pohádkové recepce na 1200 hostů.

Po společném první tanci na píseň I Married an Angel slavnostně rozřízli pětipatrový svatební dort, který vytvořilo Plourde’s Bakery ve Fall River v Massachusetts.

Podívejte se na fotografie bývalého amerického prezidenta a ženy, která dlouho udávala směr ve světě módy.

Dosud nepublikované svatební fotografie rodiny Kennedy

O autorovi

The Wedding Post