Líbánky

Santorini – romantická pohádka pro novomanžele

Byť Benátky zcela jistě stojí za návštěvu, většina novomanželů dá raději přednost místům, kde naleznou alespoň částečný klid a nebudou se muset protloukat davy turistů. A nebojte, pokud neradi cestujete, stačí si zaletět na návštěvu do Řecka – Santorini je synonymem pro pohádkovou svatební cestu. 

Vzhledem k tomu, že je ostrov vyhledáván převážně páry bez dětí, nabízí většina hotelů pro vaše líbánky ten pravý komfort. Snídaně na terase s výhledem na moře, soukromý bazén, jacuzzi pod širým nebem, romantická večeře při svíčkách, bílé domky s modrými střechami a okenicemi, růžové květy, typické řecké taverny – to je jen část toho, na co se můžete těšit při návštěvě okouzlujícího ostrova.

Nicméně, pokud by vám lidé přece jen chyběli, i na Santorini není o turisty nouze. Noční život je ve většině přímořských letovisek samozřejmostí. Počasí na ostrově, který vznikl díky vulkanické činnosti, je nejideálnější v sezóně od dubna do října. Milovníci řecké architektury a prosluněných pláží si zde přijdou na své. Ne nadarmo je Santorini jedním z nejfotografovanějších míst světa.

Zajímavostí ostrova jsou zcela jistě pláže, které mají díky rozsáhlé vulkanické činnosti téměř černou barvu. Na jihovýchodě ostrova u letoviska Perissa nebo Kamari naleznete široké pláže s tmavým pískem. Na jihozápadě ostrova stojí za návštěvu Bílá a Červená pláž.

Santorini - romantická pohádka pro novomanžele

BÍLÉ DOMKY, MODRÉ STŘECHY, RŮŽOVÉ KVĚTY… SANTORINI – MÍSTO PRO VAŠE LÍBÁNKY

[youtube url=”https://www.youtube.com/watch?v=M84us5Wvy2U”]

O autorovi

angelo