Líbánky

Netradiční líbánky aneb romantika ve vlaku

Netradiční líbánky aneb romantika ve vlaku

Pokud vás nebaví válet se na pláži či v luxusním hotelu u bazénu, máme pro vás tip, jak strávit dobrodružné líbánky a ještě přitom navštívit mnoho nádherných míst. Samozřejmě nebude chybět romantika, která neodmyslitelně ke svatební cestě patří. Co byste řekli cestování luxusními vlaky?

Stará krásná Evropa

Chcete-li zůstat pouze v Evropě, můžete si zakoupit jízdenky a projet trasu nástupcem legendárního Orient Expressu, tedy vlakem Venice Simplon Orient Express. Věděli jste, že Orient Express poprvé vyrazil z Paříže do Netradiční líbánky aneb romantika ve vlakuIstanbulu v roce 1883? Ceny jízdenek jsou ovšem vysoké, nicméně pohodlí, zážitky a luxus, který Venice Simplon Orient Express nabízí, jistě za to stojí. Můžete si vybrat několik variant jízdenek, přičemž nejdelší variantou je projet z Paříže do Istanbulu.

Dobrodružná Asie

Jestliže dáváte přednost Asii, můžete se vydat na cestu z Pekingu do Lhasy vlakem Lhasa express, který vyjíždí každý den o půl desáté večer. Na trase navštívíte mnoho krásných a zajímavých míst, jako je například Xi’an, Lanzhou, Xining či Golmund, uvidíte horské průsmyky a minete 675 mostů. Cestou projedete i nejvýše postavenou železnicí Tchang-ku-la ve výšce 5068 m n. m., což pro mnohé je rozhodně adrenalinovým zážitkem.

Tajemná Afrika

Netradiční líbánky aneb romantika ve vlakuCestování vlakem nabízí i nespoutaný africký kontinent, kde můžete Shongololo Expressem procestovat země Jižního Kříže, konkrétně jde o Botswanu, Zimbabwe, Jihoafrickou republiku a Mosambik. Vlaky jsou vybaveny luxusními lůžkovými kupé a restauračními vozy. Večer můžete popíjet víno na baru a během tohoto urazíte stovky kilometrů. Přes den na vás čeká několik zastávek na zajímavých místech. Pokud se pro takové líbánky rozhodnete, připravte si větší finanční obnos. Ale řekněte sami, nezní to lákavě?

Foto: Stocksnap, Pinterest


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O autorovi

The Wedding Post