Líbánky

Na líbánky za toskánským sluncem… a vínem

Na líbánky za toskánským sluncem… a vínem

Milujete víno, máte rádi dobré jídlo a vaše dokonalá dovolená se neobejde bez sluníčka? Vyrazte do Itálie, konkrétně do části Toskánsko. Toskánsko, které leží ve středu Itálie a zahrnuje deset provincií, je místem, kde se setkává nádherná příroda, umění, historie a samozřejmě dobré víno a prvotřídní gastronomie. I proto jsme si Toskánsko vybrali jako jeden z dalších tipů pro vaši svatební cestu.

Za romantickou večeří

Při putováním Toskánskem vás na první pohled jistě zaujmou cypřiše a typické borovice pinie, které rostou téměř po celém území. Samozřejmě nesmíme zapomenout ani na rozlehlé vinohrady, které jsou pro Toskánsko charakteristické. Daří se zde Na líbánky za toskánským sluncem… a vínempředevším odrůdám, jako je Chianti, Brunello di Montalcino či známé Montepulciano. Během vašich romantických večeří nezapomeňte ani na ochutnávku vynikajících olivových olejů, které se vyrábí z místních olivovníků, kterým se v Toskánsku rovněž daří.

Za poznáním

Pokud dostanete chuť zaplavat si nebo se jen tak povalovat na pláži, máte na výběr hned dvě moře. Zatímco na severu obklopuje Na líbánky za toskánským sluncem… a vínempevninu Ligurské moře, na jihu na vás čeká Tyrhénské moře. V případě, že vás pevnina omrzí, k toskánské části Itálie náleží i několik ostrovů a ostrůvků. Minimálně největší z nich – Elba, stojí rozhodně za návštěvu.

Za kulturou

A co je rozhodně nezbytné v Toskánsku navštívit? Samozřejmě hlavní město Florencii. Florencie neboli italsky Firenze se právem řadí k nejkrásnějším italským městům. Není proto divu, že je od 80. let zapsaná i na seznamu UNESCO. Při putování Florencií se můžete těšit například na Giottovu zvonici, gotickou katedrálu či jedinečný most přes řeknu Arno – Ponte Vecchio. Navíc je plná okouzlujících romantických zákoutí.

Na líbánky za toskánským sluncem… a vínem

Za historií

Kromě Florencie je jedním z dalších významných míst provincie Pisa se stejnojmenným hlavním městem. Pisa je známá především díky šikmé věži z 12. století. Zajímavostí je, že původním záměrem bylo postavit nejvyšší věž na světě, ale díky jejímu sklonu byla věž nakonec ukončena šestým patrem.

Jestliže nechcete v letadle trávit dlouhé hodiny a netoužíte po adrenalinovém dobrodružství, svatební cesta směr Toskánsko je to pravé pro vás.


Foto: Pixabay


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O autorovi

The Wedding Post