Svatba

P O M O C! Škrtáme nekonečný seznam hostů

Konečně jste dali dohromady seznam hostů, ale z finálního čísla vás zamrazilo? Rozhodnout se, koho pozvat a koho naopak ne, patří k jednomu z těch těžších rozhodnutí během svatebních příprav. 

Omezená kapacita obřadního sálu či svatební hostina s nedostatečným počtem židlí. Je Váš seznam hostů stále delší? Ne vždy existuje alternativa, kdy objevíte místo, které se Vám nejenže líbí, ale i pojme všechny Vaše hosty. Svou roli hraje i rozpočet. Každý host navíc s sebou nese i určité navýšení finančních prostředků.

Koho ale vyškrtnout? Nebojte se! Překročení limitu svatebních hostů je problémem téměř každé svatby. Prvním krokem je vzít seznam hostů a projít jej se snoubencem. Dobré je si jej rozdělit do dvou kategorií. První skupina, kam budou patřit hosté, kteří na svatbě nesmí za žádnou cenu chybět. Většinou zahrnuje rodinu a nejbližší přátele. Druhou skupinu pak tvoří rodinní známí, kolegové z práce či obchodní partneři. Následuje další krok, kdy si projdete seznam B a zeptáte se sami sebe, zda máte k dané osobě skutečně tak blízký vztah, abyste s ní museli prožít jeden z nejdůležitějších dní ve Vašem životě. Není nutné zvát každého, kdo se kdy objevil ve Vašem životě. A žádné výčitky – je to jen a jen Váš den. Nezapomeňte však na pravidlo, že dle pravidel etikety je dobré pozvat ty, jejichž svatby jste se v minulosti zúčastnili.

V případě, že je Váš seznam stále dlouhý, je na čase přistoupit k plánu „B“ – svatební hostinu uspořádáte jen pro nejbližší. Pro druhou část svatebčanů je možné rovněž připravit recepci, kde se v době svatebního obědu občerství a seznámí navzájem. Nakonec uvidíte, že se Vám podaří zvolit ideální kompromis. Všichni budou spokojeni, že se nemusí na sebe „mačkat“ a nikdo nebude dotčen, že nemohl být součástí Vašeho krásného dne. 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O autorovi

angelo