Svatba

Půlnoční převlékání

Půlnoční převlékání

Půlnoční převlékáníO tradicích a zvycích jsme už několikrát psali, ale jak to máte s takzvaným půlnočním převlékáním? Věděly jste, milé nevěsty, že každá nevěsta by měla vydržet ve svých svatebních šatech až do půlnoci? V případě, že se rozhodne převléci ze svatebních šatů dříve, než hodiny odbijí půlnoc, pověra říká, že její manželství dlouho nevydrží…

Pryč s pověrami

Zapomeňme ale na pověry a podívejme se na to z druhé strany. Kolikrát za život můžete obléci svatební šaty? Předpokládejme samozřejmě, že se vdáváte proto, že ve váš vztah věříte a neplánujete hned další vdavky. V takovém případě se jedná o jedinečnou příležitost užít si svatební šaty do poslední minuty vašeho krásného svatebního dne. Poté se převlečte do takzvaných půlnočních šatů.

Půlnoční převlékání

Některé nevěsty dávají přednost kratším a jednodušším šatům v odstínu bílé, stříbrné nebo ivory. Jiné přejdou k červené, která mimo jiné charakterizuje proměnu dívky v ženu. Půlnoční šaty rovněž ale může sladit s barvou vaší svatby. Nezlobte se ale, pokud si toho přítomní svatební hosté již nevšimnou:)

Už víte, zda a do jakých šatů se o svatební půlnoci převlečete vy?

O autorovi

The Wedding Post