Svatba

Svatba pod širým nebem

Svatba pod širým nebem
Napsal guest

Šumění listů stromů, vůně trávy, sluneční paprsky, nebe nad hlavou. Romantika toho nejvyššího kalibru. Ovšem svatba pod širým nebem má bohužel i svá úskalí. A jaká? Tento článek vám poodhalí pro i proti venkovní svatby.

Svatba pod širým nebem
Velkou roli hraje výběr místa

Nepopiratelnou výhodou je rozmanitost míst, kde se můžete nechat oddat. Mnoho párů se chce vzít v lůně přírody, třeba tam, kde měli své krásné první rande nebo je s daným místem pojí hezké vzpomínky. Můžete se nechat oddat na louce, u rybníka, v lese, v parku, na vlastní zahradě, v zámeckém francouzském parku či anglické zahradě.

Příroda si někdy ráda pohrává

Příroda je neuvěřitelně romantická, bohužel však i divoká a nevyzpytatelná. A s tím je při plánování venkovní svatby potřeba počítat. Pokud se chcete nechat oddat v lokalitě, kde se svatby běžně nedělají (louky, parky, zahrady), pravděpodobně si budete muset zajistit potřebné vybavení jako židle, koberec, slavobránu, stolek pro oddávajícího, stan. Jestli se chcete vdávat například v zámecké zahradě, statku, ranči nebo na místech, kde je obvyklé pořádat svatby, zařízení zpravidla zajistí  provozovatelé těchto zařízení. Pamatujte také na snadnou dostupnost pro méně mobilní členy vaší rodiny. K místu by se mělo snadno dostat autem nebo třeba i kočárkem.

Kdy svatbu uspořádat?

Svatby pod širým nebem je dobré uspořádat na přelomu jara a léta, kdy nehrozí jarní deštíky a je příjemné být delší dobu venku. Také ještě není tak velké horko, které by mohlo být například starším členům rodiny nebo dětem velmi nepříjemné.

Svatba pod širým nebem

Počasí umí nadělat pěknou neplechu

Největším nebezpečím venkovních svateb je právě již zmíněná vrtkavost počasí. Z toho důvodu je dobré mít záložní plán. V dnešní době jsou k pronajmutí velkokapacitní ozdobné svatební stany, které vyřeší problém s přeháňkou i velkou průtrží mračen. A i kdyby vám na svatbě začalo pršet, nebuďte smutní, prší přeci štěstí.

Žádné teplo ani zima nehrozí

V případě, že hrozí hostům přehřátí, je možné nainstalovat vodní rozprašovač. Jednoduše se zapojí k vodnímu zdroji například k zahradní hadici a jemným rozprašováním vody ochlazuje svatebčany. Náchylné jsou k přehřátí především malé děti. Pobíháním v jemném deštíku se ochladí a rozhodně je to bude i bavit. Naopak, pokud by počasí nebylo právě letní a čekal vás chladný večer, je možné do stanu nainstalovat elektrické ohřívače. Zkrátka nic se nesmí nechat náhodě. Na svatbě se musí všichni a hlavně vy cítit jen a jen příjemně a spokojeně.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O autorovi

guest