Zdraví & krása

Svatební přípravy a stres? STOP!

Svatební přípravy a stres? STOP!

Svatební přípravy a stres jdou mnohdy ruku v ruce. Ale nemusí tomu tak být! Avšak lehčeji se to říká, než ve skutečnosti dělá. Pro každou nevěstu je svatba jejím velkým dnem, a proto na sebe bere většinu zodpovědnosti za svatební přípravy. 

Množství úkolů, které musí právě nevěsta zařídit, spousta dodavatelů, které musí obvolat a v neposlední řadě také prosadit si své představy před ženichem (ten však většinou vyjde vstříc nevěstě), ale také před svými rodiči a rodiči svého nastávajícího, respektive svou a jeho maminkou. A co si budeme povídat, nevěsta se tak může snadno dostat pod tlak. Jak tomu ale předejít? Svatební přípravy mají být obdobím radost a těšení se… souhlasíte?

Svatební přípravy a stres? STOP!Komunikujte

Komunikace je základem při řešení většiny problémů. A zejména těch, které se týkají stresu. Komunikujte s ženichem, svými i jeho rodiči. Uvidíte, že všichni budou rádi, že jsou do svatebních příprav zapojeni a vy budete mít pocit, že nejste na všechno sama. Navíc předejdete i nechtěným rozhovorům o penězích. Takto bude totiž mít každý přehled, kolik hostů je pozvaných, kolik co stojí a podobně.

Zapojte ženicha

Možná se vám na první pohled zdá, že váš budoucí manžel stojí během všeho plánování raději opodál. Opak je pravdou. Uvidíte, že bude velice rád, když jej zapojíte do rozhodování. Je to přece i jeho svatba, tak mu umožněte, aby ji mohl prožívat s vámi přímo od začátku! Na druhou stranu se vám jistě uleví. Najednou budete mít vedle sebe někoho, kdo s vámi sdílí všechny starosti ale i radosti z přípravy vašeho velkého dne.

Odpočiňte si od všech příprav

Jak už jsme řekli, svatební přípravy a stres jsou někdy velkými kamarády. Proto je dobré dát si jednou týdně úplné volno od všeho, co se svatbou jakkoli souvisí. Zkuste na chvíli zapomenout, že se vdáváte. Vezměte partnera a jděte si zasportovat, vyrazte do přírody nebo si zajeďte na krásný výlet nebo dopřejte wellness den. Zkrátka vypusťte ze sebe všechny starosti. Každý potřebuje čas od času pořádný odpočinek.

Je na čase začít si užívat všechny svatební přípravy. Přece si nechcete přidělat ze všeho toho stresu vrásky. Pamatujte, že v den vaší svatby musíte být tou nejkrásnější! Příjemnou relaxací může být například i skvělé čtení pro jedinečné ženy.

O autorovi

The Wedding Post