Svatba

V hlavní roli maminka nevěsty…

V hlavní roli maminka nevěsty…

Náš miniseriál o svatebních rolí pokračuje maminkou nevěsty, která patří mezi ty, které intenzivně prožívají nejen svatební den ale vůbec celkové předsvatební přípravy. 

Základním úkolem maminky nevěsty je zejména doprovázet svou dceru během svatebních příprav, a to od výběru svatebních šatů přes koupi svatebních doplňků až po volbu svatebního účesu. Vzhledem k tomu, že je maminka osobou, která zná budoucí nevěstu nejlépe, je nejlepší nevěstinou svatební asistentkou. Bohužel se někdy stává, že se hranice mezi pomocí a vměšováním do svatebních připrav stírá. Proto by nikdy maminky neměly zapomínat na to, že tentokrát se nevdávají ony ale jejich dcery.

Jakmile budou vybrány šaty nevěsty, je na řadě s oblékáním maminka. Tentokrát nevěsta pomáhá vybírat šaty matce.

Matka nevěsty rovněž pomáhá s vytvořením seznamu hostů a následným rozesíláním pozvánek. A protože jsou maminky většinou v obrazu, pokud jde o rodinné vazby, je ideálním pomocníkem při tvorbě zasedacího pořádku. Většina z maminek bývá dobrými hostitelkami, a proto jistě rády využijete jejich praktické rady při sestavování svatebního menu.

Podobně jako otec nevěsty je i nevěstina matka hostitelkou. Proto by měla nejen vítat hosty v průběhu svatebního dne, ale i je navzájem seznamovat a starat se o to, aby jim vůbec nic nechybělo. Většina z nich ale tuto roli zvládá hravě. Ačkoliv by se mnohdy rády postaraly i o celkovou koordinaci svatebního dne, měly byste zajistit, aby si mohly váš svatební den také užívat bez starostí s organizací.

O autorovi

The Wedding Post