Svatba

Vyberte si svatební šaty podle typu postavy!

Vyberte si svatební šaty podle typu postavy!

Každý svatební salon nabízí přenádhernou škálu šatů a rób. Korzetové, antické, jednoduché, atypické, … Jak mezi všemi těmi klenoty vybrat ten správný? Poradíme vám!

Předtím, než do salonu vyrazíte, nezapomeňte správně určit svůj typ postavy. 

Typ hruška

Slovanské ženy mají jedno společné – jsou nádherné! Jejich měkké rysy fascinují muže po staletí. Žena oblých tvarů symbolizuje zdravou sexualitu a plodnost. Oblé boky a plnější stehna dominují, zatímco horní polovina těla bývá poněkud křehčí. Vsaťdte na šaty s dlouhou áčkovou sukní bez zbytečného řasení a zdobení a snažte se nasměrovat pozornost přihlížejících na horní polovinu šatů. Zdobené živůtky, kamínky, krajkové rukávy, extravagantní šperk nebo výrazný účes. To jsou vychytávky přesně pro vás!

Vyberte si svatební šaty podle typu postavy!

Chlapecká postava

Majitelky chlapecké postavy obvykle nemají problém s běžným oblečením. Na výběru dobře padnoucích svatebních šatů by přesto mělo záležet i jim. Zaměřte se na detaily, jimiž zvýrazníte pas a zaoblíte boky. Řasené sukně ve tvaru A, živůtky s větším výstřihem, jednoduché šaty s odhalenými rameny a výrazný doplněk do pasu – mašle, pásek, průstřihy… Chlapeckým postavám skvěle padne empírový střih šatů. S nimi se proměníte v řeckou bohyni!

Vyberte si svatební šaty podle typu postavy!

Typ jablko 

Majitelky této postavy si obvykle nemohou stěžovat na tvar svých nohou, trápí je však vypouklé bříško a mohutnější horní část těla. Tápete-li nad tím, jaké šaty zvolit, máme pro vás jednoznačnou odpověď: ty korzetové! Pěkně vytvarují problematické partie, jako jsou bříško a dekolt. Kasická áčková sukně, pěkně splývavá, prozměnu podtrhne ideální tvary dolní poloviny těla. Když navíc zvýrazníte linii, kde končí korzet a začíná sukně, vaše postava se stane ještě souměrnější. Přes ramena přehoďte lehký, třeba krajkový šál. Majitelky bujnějšího poprsí nahradí korzet jednoduchým živůtkem.

Vyberte si svatební šaty podle typu postavy!

Přesýpací hodiny

Graulujeme, dámy těchto tvarů si mohou dovolit prakticky cokoli! Své ideální křivky ještě více podpořte a umocněte vhodnými detaily. A můžete si s nimi vyhrát, jak se vám zlíbí. Přiléhavé šaty, přesně kopírující linii vašeho těla? Proč ne! Rozpustilý mořské panny? Ano! Dovolte si třeba netradiční pouzdrový střih bez výraznějších detailů, zato s odhalenými rameny a šíjí! Pozor si dejte pouze na korzetové šaty, které by z vašeho pasu mohly dát povážlivě vosí rozměry. To už není pěkné.

Vyberte si svatební šaty podle typu postavy!

Máte… 

… malou nebo drobnou postavu? Volte splývavé dlouhé šaty a schovejte pod ně boty s vysokým podpatkem.

… vysokou postavu? V tom případě na splývavost zapomeňte. Postavu naopak opticky „rozsekněte“. Vyberte si šaty s různým vrstvením, dělením, prošíváním, anebo klasický vršek, avšak s asymetrickou sukní!

… velká prsa? Své přednosti vystavte na odiv, ale decentně! V upnutém korzetu byste působila lacině. Pohrajte si s rafinovanými detaily. Šaty ke krku a s odhalenými zády jsou plné tajemství a ležérní elegance. Také vám odpadá starost o šperky – bohatě vám stačí ozdobit dekolt jemným kamínkem. Tabu by pro vás měly být živůtky z lesklého materiálu.

… drobná prsa? Odpoutejte pozornost od nevýrazné partie a upozorněte na jiné klady. Můžete si dovolit výrazné zdobení vrchní části šatů, extravagantní šperk a zdobené, lesklé materiály.

(Alena Rašková)

O autorovi

The Wedding Post