Svatba

Jak vybrat text na snubní prsteny?

Jak vybrat text na snubní prsteny?

Všechny snoubence čeká kromě záležitostí týkajících se obřadu a hostiny rovněž vyřešit jednu zásadní věc, a to snubní prsteny. Samozřejmě nejde o to nejdůležitější z praktického hlediska, ale spíše z emocionální stránky. V tom nejlepším případě vás totiž snubní prsten bude provázet celý život.

Nejčastějším materiálem snubních prstenů je samozřejmě zlato, ať už klasické žluté, bílé nebo růžové. Snubní prsteny mohou samozřejmě být i stříbrné či z chirurgické oceli. Stálé oblíbenější jsou rovněž prsteny z palladia, které mají řadu výhod – pořizovací cena je nižší než u zlata, jsou více odolné vůči mechanickému poškození a mají vyšší tvrdost.

Základem jsou iniciály

Jak vybrat text na snubní prsteny?Když už máme rozmyšlené, z čeho bude váš snubní prsten vyrobený a jaký bude mít design, nastává další otázka, a to co si nechat vyrýt na prsteny? Právě rytina na prstenu dělá z běžného snubního prstenu ten váš jedinečný osobní snubní prsten, který symbolizuje váš závazek a svatební slib.

Buďte originální

Klasickou rytinou jsou iniciály novomanželů s datem svatby. Pokud ovšem nechcete zůstat u této klasiky a hledáte něco originálnějšího, máme pro vás pár tipů. Máte společnou oblíbenou píseň, při které si okamžitě jeden na druhého vzpomenete a která symbolizuje váš vztah? Můžete tak použít nějaký verš právě z této písně. Stejně tak poslouží i nějaká hláška vás dvou, která je pro vás typická a charakterizuje vás. Máte-li již děti, můžete si na prsteny nechat vyrýt jména dětí, či iniciály celé rodiny.

Nebojte se být vtipní

Jak vybrat text na snubní prsteny?Unikátní rytinou může být také datum a místo prvního setkání. Jestliže jste se ale seznámili v nějakém baru, tak některé názvy takových zařízení nebudou na prstenu vypadat příliš esteticky. Další možností jsou pak  vtipné hlášky jako například “nasaď ho hned zpátky”, “nebo A teď to máš na doživotí”. 

Něco pro romantické duše

Pokud jste spíše romantičtí, můžete si na prsteny nechat vyrýt motto či citát. Vybírat máte opravdu z čeho: “Žili šťastné až do smrti”, “od této chvíle navždy, až do úplného konce”, ”víc než všechna zrnka písku”. Zkuste se zamyslet nad tím, co vás dva spojuje a charakterizuje, co je pro vás typické, a to právě patří na snubní prsten.


Foto: Pixabay

O autorovi

The Wedding Post