Svatba

Jak vybrat nejideálnější termín svatby

Pro někoho jasná volba, pro jiného velice obtížný úkol. Pokud si lámete hlavu s tím, jak ideální termín vybrat, doporučujeme zodpovědět několik jednoduchých otázek… 

Romantiku naleznete v rozkvetlém jaru, prosluněném létě, barevném podzimu i bílé zimě. Zkuste tedy třeba začít tím, jaké roční období máte nejraději? Při hledání toho správného data vám pomůže rozhodně i to, kdy jste se se snoubencem seznámili či zda byste uvítali svatbu venku. Kde byste si přáli, aby se odehrávala svatební hostina? Máte s přítelem nějaké oblíbené číslo, které pro vás dva hodně znamená? Kdy jste se zasnoubili? Svatba do roka a dne je romantickou vzpomínkou na předcházející událost. Některé páry dávají přednost pokračování rodinné tradice a zvolí si datum sňatku jejich rodičů či prarodičů.

Někteří dokonce přikládají velký význam numerologii, pověrám a rčením. A pokud se zaměříme právě na pověry a rčení, je pro nás například květnový svatební den absolutní tabu. Jak praví několik set let stará pověra “Svatba v máji, do roka máry” nepřinese sňatek v zamilovaném měsíci novomanželům vůbec nic dobrého. Naopak první podzimní měsíce společné cestě životem přeji: “Když se v září vdáš, štěstí zaručeno máš” a “Svatba v říjnu, láska kvete, ale blahobyt uteče”. Listopad pro svatební obřad už tak příznivý není – “V listopadu za ohradu – nešťastné manželství”-

Pokud se vrátíme k numerologii, mnohé snoubence lákají taková data, která se skládají ze stejných číslic – například 2.2.2012 či 11.11.2011. Co vy na to? Taková sestava čísel dle astrologů či numerologů většinou předpovídá štěstí do manželství. Dáte na “magii”? Najdou se i tací, kteří dají přednost pátku třináctého nebo si počkají na přestupný rok a svůj obřad naplánují na 29. února. Nevýhodou takto populárních termínů je, že je nutné si je rezervovat s velkým předstihem.

V případě, že se zajímáte o tradiční čínské umění a filozofii Feng Shui, tak by datum vaší svatby mělo obsahovat číslice osm a devět, popřípadě by součet všech čísel měl dát jednu z těchto dvou hodnot. A proč právě tyto číslice? Přinesou vám prý lásku, bohatství a dlouhověkost. Proč to tedy nezkusit! Pro snoubence, kteří mají problém s pamětí, je výhodou, když se jejich svatební den uskuteční v den jinak významný, a na výročí jen tak jednoduše nezapomenou. A proč se nevzít třeba rovnou na Nový rok. A co na to rčení? “Svatba na Nový rok, k věrnosti a lásce skok”.

Vybrali jste ideální roční období a měsícem svatby jste si už také jistí? Některé ze starých rčení říká, že sňatek od novoluní do úplňku, tedy období, kdy dorůstá měsíc, symbolizuje vzrůstající lásku rodinu i bohatství. Tak které datum odstartuje novou etapu vašeho života? Ať to bude kdykoliv, jistě to bude pro vás jeden z nejšťastnějších dnů ve vašem životě.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O autorovi

angelo