Zdraví & krása

Tanec – cesta k dokonalé postavě

Tanec - cesta k dokonalé postavě

Nadbytečné kilogramy trápí nejednu ženu. Navíc nejedna žena je se svou postavou skutečně spokojena. A protože svatební přípravy jsou mnohdy skutečně náročné, najděte si třikrát týdně hodinu času na tanec. Skvěle se odreagujete, vybijete, doplníte energii a navíc ještě uděláte něco pro svou postavu a kondici. Tanec miluje snad každá žena, jen je třeba najít ten správný druh tance…

Tanec - cesta k dokonalé postavěStandardní tance

Začneme klasickými tanci, mezi které patří valčík, tango, waltz, slowfox a quickstep. Nevýhodou těchto tanců je, že k nim potřebujete partnera. Nicméně se najdou i takové kurzy, kde vám partnera “dodají”. Na druhou stranu, pokud přemluvíte svého nastávajícího, budete mít skvělou příležitost, jak natrénovat váš první svatební tanec, kterým zaručeně ohromíte všechny přítomné hosty.

Latinskoamerické tance

Nejznámějšími latinskoamerickými tanci jsou především samba, cha-cha a jive. Mezi krásné a vášnivé tance patří ale i rumba nebo paso doble. Nespornou výhodou latinskoamerických tanců je to, že je můžete tančit i individuálně. Latinskoamerické tance jsou velice energické. Při tanci se obecně dokážete uvolnit. Navíc díky endorfinu se vám brzy vykouzlí úsměv na tváři. A pokud jde o hubnutí, latinskoamerické tance vyžadují vzpřímenou postavu, a tak máte jedinečnou šanci vypracovat si pěkný postoj a správné držení těla, které se vám jistě bude hodit při cestě svatební uličkou. Tento tanec je tedy vhodný nejen pro hubnutí ale i pro zpevnění postavy.

Tanec - cesta k dokonalé postavěZumba

Skvělým tancem pro hubnutí je zumba. Hned po první lekci zjistíte, že nejde jen o obyčejné hopsání do rytmu hudby. Jednotlivé lekce zumby jsou připraveny tak, aby pracovalo celé tělo. Výsledkem jsou tedy zpevněné nohy, bříško i zadeček. Díky aerobnímu tempu se navíc brzy dostanete do tempa, kdy začnete spalovat tuky. Navíc se vám samozřejmě jednotlivými tanečními prvky rýsuje postava. A o tom, jaká je to zábava, snad říkat ani nemusíme…

Pole dance

…neboli tanec u tyče je skvělý způsob, jak si vytvarovat a zeštíhlit postavu k dokonalosti. Nebojte, nejde o nic vulgárního, co se provozuje v pánských nočních klubech. Pole dance je směsicí tance a gymnastických prvků, což už samo o sobě naznačuje, že se nejedná o nic úplně jednoduchého. Kdo však pole dance jednou vyzkouší, nemůže s tím zkrátka přestat.

Orientální tance

Orientální tance jsou zaměřeny především na práci dolní části těla, neboť vše vychází z krouživých pohybu boků. Nicméně zkrátka nepřijde ani bříško, paže či záda. Orientální tance pomáhají rovněž podpořit metabolismus a tím i vyplavování toxinů, což je během hubnutí rovněž velice důležité. Břišní tance vám zároveň pomohou nejen lépe koordinovat vaše pohyby, zlepšit kondici, ale i zvýšit sebevědomí.

Zdroj


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O autorovi

The Wedding Post