Líbánky

Dotek exotiky aneb na líbánky směr Mosambik

Dotek exotiky aneb na líbánky směr Mosambik

Přemýšlíte, kam vyrazíte po svatbě na líbánky? Nemáte rádi davy turistů, přeplněné pláže a obrovské hotelové komplexy, přesto byste si chtěli užít moře a tepla? Máme pro vás jeden tip… na místo, které ještě turisté prozatím neobjevili, a vy si tak můžete vychutnávat pláže, které mohou konkurovat nejhezčím plážím na Seychelách. A nyní k tomu, kam byste si měli rezervovat letenky – Mosambik.

Romantika i dobrodružství

Mosambik leží na jihu afrického kontinentu a omývá ho Indický oceán. Toto místo je vhodné i pro dobrodružnější povahy. Pokud chcete poznat africké safari, můžete se ubytovat v některém z luxusních hotelů či kempů přímo v národních parcích. Treking po Dotek exotiky aneb na líbánky směr Mosambikmístních kopcích vám nabídne nádherné výhledy na množství pastvin a lagun, které vám vyrazí dech.

Jednou z mosambických destinací, kde byste mohli na své svatební cestě zakotvit, je souostroví Bazaruto Archipelago. Jedná se o přírodní rezervaci, kde vás okouzlí místní nádherné pláže s bílým pískem, palmami, korálovými útesy a krásnou tropickou scenérií. Ideální místo pro milovníky potápění či šnorchlování.

Na výlet určitě vyrazte i do hlavního města, kterým je Maputo. Maputo je koloniální město s historickými budovami, které vás pohltí svou atmosférou. Ve městě se mísí tři odlišné kultury, a to evropská, africká a orientální.

Něco málo k formalitám…

Pro vstup do země je nutné vízum, které se dá vyřídit na místě hned po příletu. Povinné očkování není žádné, ale doporučená je Dotek exotiky aneb na líbánky směr Mosambikprevence proti malárii. Úředním jazykem je portugalština, ale většinou se domluvíte i anglicky.

Zatímco průměrné teploty jsou po celý rok mezi 24°C až 40°C, průměrná teplota vody je 26°C. Srážky nemusíte očekávat v měsících březen až květen a poté v období červenec až září. Nejvíce prší v prosinci. A pokud jde o cenovou relaci, dovolená v Mosambiku se pohybuje v průměru okolo 50 000 Kč. Záleží však na typu ubytování a službách, které si během svatební cesty dopřejete.


Foto: Pixabay


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O autorovi

The Wedding Post