Líbánky

Poznejte pravou Afriku…

Poznejte pravou Afriku...

Nekonečná savana s obrovskými stády divokých zvířat, tyrkysová voda, bílý písek, kokosové palmy…právě jste okusili degustační nabídku toho, co vás čeká při vaší safari svatební cestě do Tanzánie.

Tajemná střední část Afriky avšak není pro každého. V případě, že chcete své líbánky proležet v luxusním pokoji pětihvězdičkového hotelu, zkuste raději jinou exotickou destinaci.

Dychtíte-li však po dobrodružství, objevování nových věcí a nezapomenutelných okamžiků, líbánky v Tanzánii se stanou vaším životním zážitkem. Ve srovnání s jinými exotickými lokalitami vám nebudou společnost dělat davy turistů ale stáda buvolů, žirafy, gazely, zebry a mnoho dalších úchvatných zvířat.

Nemusíte být v přepychovém resortu na Mauriciu, abyste zažili romantiku. V Tanzánii jsou zajímavá místa rozmístěna po celé zemi, a tak se svým novým manželem zažijete nejednu dech beroucí chvíli.

Poznejte pravou Afriku...

Mezi nádherná místa patří například druhé největší jezero na světě – Viktoriino jezero, které je 320 km dlouhé a 40 km široké a které tvoří část severní hranice s Keňou a Ugandou. V blízkosti jezera se rozprostírá i národní park Serengeti. Tento národní park, který je nejslavnějším a také nejrozlehlejším chráněným územím Afriky, je od roku 1981 zapsán na seznamu UNESCO. Park Serengeti se pyšní vysokým počtem vzácných zvířat i specifickými přírodními podmínkami. Krajinu tvoří lávové plató, ze kterého vystupují nenápadné sopky, jež jsou pokryté travnatými savanami. V západní části parku se můžete též pokochat nádhernými galeriovými lesy či malými jezery. Nesmí samozřejmě chybět ani zřídla s hojností vody.

Na největší koncentraci volně žijících afrických zvířat však narazíte na území Ngorongoro neboli též osmého divu světa. Pro Ngorongoro, které se rozkládá mezi stěnami vyhaslého vulkánu, je charakteristický kráter, jenž je zároveň největší neporušenou sopečnou kalderou na světě.

A protože mluvíme o Tanzánii, nesmíme vynechat impozantní Kilimandžáro, jež je nejvyšším bodem Afriky. Zajímavostí je, že i Kilimandžáro má vulkanický základ. A kde jej naleznete? Je jen pouhé tři stupně jižně od rovníku. Pro ty z vás, kteří si pod pojmem rovník představí tropické teploty, pod vrcholem hory permanentně vládnou arktické podmínky, a proto zde není nouze o sníh.

V případě, že po době strávené mezi němými tvářemi zatoužíte po troše toho turistického ruchu, zamiřte na sever, který je rozvinutější částí Tanzánie. Kulturním centrem Tanzánie je Dar es Salaam, které bylo do roku 1992 hlavním městem. Dnes je jím Dodoma. Tanzánie je tvořena jedinečnou multikulturní skupinou složenou ze 120 různých etnických skupin.

Poznejte pravou Afriku...

Nadchla vás myšlenka svatební cesty uprostřed nespoutané africké přírody? I v divočině můžete být ubytovaní v luxusních chatách či takzvaných lodge, které nabízí komfort, který byste pod hvězdným nebem a mezi divokou zvěří jen stěží čekali. Tanzánie vám však poskytne vše…romantiku, dobrodružství, životní zážitek. Veškeré pohodlí vám například zajistí hotel Four Seasons Safari Lodge Seregenti, který dokonale mísí luxus s přírodou. Výhled z bazénu na stádo slonů tak není ničím neobvyklým. Po náročném dni v divoké přírodě si můžete dopřát spa včetně relaxační masáže či léčivých rituálů. Hotel nabízí o jedinečný zážitek, pokud jde o večeři, která je inspirována africkou kuchyní a kterou vždy doprovází impozantní výhled.

Poznejte pravou Afriku...

[youtube url=“https://www.youtube.com/watch?v=V1WMFI-LHtM“]

O autorovi

The Wedding Post