Líbánky

Na svatební cestu za polární září

Na svatební cestu za polární září

Milujete zimu a neumíte si představit lepší období pro vaší svatbu? Pak jistě oceníte dnešní tip na svatební cestu… do Finska. Konkrétně doporučujeme líbánky v hotelu Kakslauttanen, který se nachází v oblasti Saariselkä Fell ve finské části Laponska.

Co se týče ubytování, můžete si vybrat mezi vyhřátou dřevěnou chatou nebo můžete okusit netradiční sněhové či skleněné iglú. Sněhové iglú je pro drsnější povahy, jelikož teplota uvnitř iglú se pohybuje mezi -3 až -6°C. Nemusíte se ale bát, každý host dostane speciální spací pytel vhodný do teplot -32°C, vlněné ponožky a thermo kuklu. Tento nezapomenutelný zážitek vás dostane.

Pokud dáváte přece jen přednost většímu pohodlí a teplu, můžete zvolit skleněné iglú. Díky speciálnímu sklu, které zabraňuje námrazám, je uvnitř iglú příjemná teplota 20 – 22°C. Hosté tedy mohou pozorovat polární záři přímo z vyhřáté postele. No řekněte, není to krásná romantická představa?

V komplexu naleznete největší kouřovou saunu na světě, vybavenou vlastní restaurací, v zimě ledový bar a sněhovou kapli. A pokud dorazíte do Finska v období od prosince do dubna, můžete si v této kapli dokonce domluvit svatební obřad. Vše ale závisí na aktuálním počasí. Hlavní restaurace nabízí tradiční laponské speciality jako sobí maso nebo losos připravený na dřevěném uhlí.

Mezi další služby, které hotel nabízí, patří například zprostředkování výletu za polární září či k Severnímu ledovému oceánu. Pokud byste chtěli zkusit něco netradičního, tak se můžete vydat na vyjížďku se psím spřežením nebo na saních tažených soby.

Dalším lákadlem je Santův dům, v létě výlety lodí na řece Lemmenjoki, rybaření na jezeře Inari nebo výlet do Utsjoiki – nejsevernější obce Finska či do Kaunispää za půlnočním sluncem.

Na svatební cestu za polární září

[youtube url=”https://www.youtube.com/watch?v=TMjmh6SVM-w”]

O autorovi

The Wedding Post