Svatba

Oznamujeme, že se bereme…

Oznamujeme, že se bereme…

Většina příbuzných se z té novinky už raduje, někteří už dokonce vědí, kdy a kde se bude svatba odehrávat, nicméně svatebním oznámením, které je v lepším případě předáno osobně či popřípadě zaslané poštou, oficiálně říkáte, že budete rádi, když se společně s vámi zúčastní toho nádherného dne. 

Nabídka svatebních oznámení a pozvánek je více než rozsáhlá. Můžete vybírat z velkého množství vzorů, exkluzivních papírů, ojedinělého designu, ručního zpracování, grafického ztvárnění či si rovněž můžete nechat zpracovat individuální návrh, který bude přesně odpovídat vašim požadavkům. Velice luxusně působí například oznámení vytištěná na perleťovém smetanovém papíře. Můžete si také zvolit, jak bude vaše oznámení vyzdobeno – například převázané mašličkou či doplněno prstýnky.

Zajímavým dojmem působí například oznámení ve formě vstupenky nebo ve formě filmu do analogového fotoaparátu. Rozšířenou formou jsou například oznámení v podobě kalendáře, kde je vyznačený termín vaší svatby

Na svatební oznámení si můžete rovněž nechat vytisknout své fotky, ať současné, ve vtipném pojetí či z dětství. Rovněž zapřemýšlejte nad tím, zda byste tam nechtěli dát nějaký text či vaše motto. Rozhodně byste však na oznámení měli uvést vaše jména, datum a místo svatebního obřadu. Dobré je však uvést i vaše adresy (popřípadě jednu, pokud spolu již bydlíte), kam vám lze zasílat gratulace.

Součástí svatebních oznámení je většinou i pozvánka ke svatebnímu stolu. Svatební hosté tak budou předem vědět, zda jdou pouze na svatební obřad, zúčastní se svatební hostiny či jsou zvaní až na svatební after-párty. Pozvánka ke svatebnímu stolu musí samozřejmě obsahovat čas a místo, kde se slavnostní oběd uskuteční. Popřípadě je možné připravit i pozvánku k večerní oslavě. Součástí svatebních oznámení bývá i takzvaná RSVP kartička (z francouzského “Répondez, s’il vous plaît, tedy “odpovězte prosím”), která slouží pro potvrzení účasti. RSVP můžete ale rovněž uvést i na samotné oznámení.

Oznamujeme, že se bereme…

O autorovi

The Wedding Post