Líbánky

Panenská příroda a úchvatná scenérie – to je SKOTSKO

Panenská příroda a úchvatná scenérie - to je SKOTSKO

V dnešním díle vám přiblížíme trochu nezvyklou, ale rozhodně ne méně zajímavou, oblast pro líbánky – Skotsko. Konkrétně vás zavedeme do oblasti Skotské vysočiny. A protože je Skotsko v mnoha ohledech výjimečné a svým způsobem tajemné, proč vlastně nevyrazit na svatební cestu právě tam.

Tuto oblast ocení především milovníci klidu, krásné přírody a málo obydlených pustin. Je zde všechno – křišťálová jezera, písčité pláže, vysoké zelené kopce i osamělé hrady.

Pokud toužíte poznat panenskou krásu Skotské vysočiny, vydejte se na severozápad, kde na vás dýchne opravdová drsná a zároveň romantická atmosféra Skotska. Můžete si zde pronajmout chatu, která nabízí veškerý komfort, a kde vás nebude nic rušit. Uslyšíte jen zvuky přírody, které si právě tady vychutnáte tak jako nikde jinde. Toulky místní přírodou, ať už na kole, pěšky nebo třeba na koni, vás zajisté uchvátí.

Jestliže však dáváte přednost civilizaci a chcete spíše než krásu přírody objevovat romantické uličky, poznávat historii a užívat si trochu ruchu města, doporučujeme vám navštívit Edinburgh. Edinburghu jako centru vzdělanosti a kultury se přezdívá Atény severu. Dominantu města představuje hrad Castle Rock. Za vidění určitě stojí i Holyroodský palác, oficiální královská rezidence britské královny, a mnoho dalších míst.

Jestli patříte mezi nadšence festivalů, navštivte Edinburgh v letních měsících. Zažijete zde opravdové festivalové žně, ať už se jedná o film, divadlo, vážnou hudbu nebo knihy.

Edinburgh nabízí krásné romantické penziony i moderně vybavené hotely, nabízející veškeré služby, na které si jen vzpomenete. Takže je jen na vás, čemu dáte přednost.

Panenská příroda a úchvatná scenérie - to je SKOTSKO

[youtube url=”https://www.youtube.com/watch?v=l3DRkE4SkUY”]

O autorovi

The Wedding Post