Zdraví & krása

Pět potravin, díky nimž bude zářit každá nevěsta

Pět potravin, díky nimž bude zářit každá nevěsta

Období svatebních příprav je tím náročnější, čím se blíží do finále. Abyste se ve váš svatební den neprobudila s nateklými víčky, tmavě modrými kruhy pod očima či šíleně unavená, je dobré myslet na přísun kvalitních a tělu prospěšných živin co možná nejdříve. Proto se dnes podíváme na několik “super” potravin, které Vám pomohou zůstat krásná a svěží nejen do vašeho velkého dne “D”. Zapomeňte na předsvatební diety, jíst zdravě se vám vyplatí mnohem více…

Mátový čaj na zklidnění

Mátový čaj nejen dobře chutná, ale má i pro tělo blahodárné účinky. Mezi ty nejznámější patří zlepšení žaludečních problémů či pomoc při potížích s usínáním. Nemůžete-li usnout z toho, co všechno se vám honí hlavou, dopřejte si šálek mátového čaje a uvidíte, že rázem necháte všechny myšlenky odplynout pryč. Mátový čaj si nezapomeňte dát ani ve váš svatební den. Pomůže vám tak zbavit se případné nervozity.

Pět potravin, díky nimž bude zářit každá nevěsta
Hrst mandlí udělá zázraky

Možná vás to překvapí, ale hrst mandlí dokáže regulovat hladinu cukru v krvi. Zároveň vám dodá zdravou dávku vitaminu E. Vysoký obsah hořčíku ocení každá nevěsta, neboť nám pomáhá ke zdravější pleti, pružným a lesklým vlasům a pevných nehtům. Ne nadarmo patří mandlový olej k nejluxusnějším kosmetickým přípravkům.

Trávicí systém v dokonalé kondici díky ananasu

Věděla jste, že díky pravidelné porci ananasu budete mít zdravější dásně? A co víc si můžete přát, než mít na svatebních fotografiích dokonalý úsměv? Mimo to ale ananas pomáhá rozkládat složité bílkoviny, čímž dokonale upravuje trávení.

Pět potravin, díky nimž bude zářit každá nevěstaBez hořké čokolády ani ránu

Čtvereček nebo dva vám s vaší postavou určitě nezamávají. Naopak díky vysokému obsahu antioxidantů má hořká čokoláda na naše tělo více než příznivý vliv. Hořká čokoláda je bohatá i na minerály. Například draslík, který pomáhá bojovat se stresem či fluor který zpevňuje naše zuby. V neposlední řadě mají kakaové boby pozitivní vliv na náš nervový systém a navozují pocit dobré nálady. A o to ve svatební den přece jde!

Pět potravin, díky nimž bude zářit každá nevěstaMed – lék na všechno

Venku je sychravo a vás začíná bolet v krku? Uvařte si čaj a nezapomeňte si do něj přidat lžičku medu. Uvidíte, že se po pár šálcích horkého čaje budete cítit mnohem lépe. Mezi pozitivní účinky medu patří například právě tlumení zánětu a bolesti horních cest dýchacích. Díky jeho zklidňujícím účinkům je dobrý i při problémech s nespavostí. Med je však i výbornou surovinou, která se přidává do kosmetických přípravků. A co teprve medová masáž, která pomáhá tělo zbavovat se škodlivých látek.

A pokud pro sebe chcete udělat ještě více, zkuste devět kroků, jak se lépe cítit a skvěle vypadat.

O autorovi

The Wedding Post