Zdraví & krása

Šest tipů, jak být štíhlá nevěsta

Šest tipů, jak být štíhlá nevěsta

Šest tipů, jak být štíhlá nevěstaTrápí vás nějaký ten kilogram navíc, ale pořád se nemůžete přinutit k tomu, abyste s tím něco udělaly? Jaká může být větší motivace než třpytivý zásnubní prstýnek na levé ruce? 

Ve svatební den budete středem pozornosti a všichni svatební hosté budou na vás upírat svůj zrak. Vaše svatební fotografie si budete prohlížet i za desítky let a není nadto si říci, že vám to ve váš velký den ale opravdu slušelo!

Zapomeňte na všechny extrémy a drastické diety! Pokud to myslíte skutečně vážně, začněte s tím hned a nečekejte na poslední měsíc před svatbou. Teď zbývá si říci, zda jste se rozhodly něco změnit? Jestli jste odpověděly ANO, výborně! První krok máte úspěšně za sebou. A jak tedy na to?

Myslete na to, co a kdy jíte

Šest tipů, jak být štíhlá nevěstaTo, že byste měly ze svého jídelníčku vynechat vše nezdravé, jako jsou smažená jídla či jiné kalorické pochutiny, je snad každé z vás jasné. Váš jídelníček by měl být vyvážený a měl by se skládat zejména z ovoce, zeleniny a dalších tělu prospěšných potravin. Rovněž byste si měly dát pozor na pravidelnost. Nezapomínejte, že se do denního příjmu počítá i ochutnávka svatebního dortu nebo výběr toho pravého vína. Přemýšlíte, co dnes připravíte k večeři? Zde jsou tipy na zdravá zeleninová jídla.

Snídejte

Ne nadarmo se říká, že je snídaně nejdůležitějším jídlem dne. Pokud nesnídáte, váš metabolismus nefunguje tak, jak by měl. Díky výživné snídani nastartujete vaše tělo tak, aby mělo dostatek energie po celý den, a to i pro spalování kalorií.

Hýbejte se

Zdravá strava je jedna věc. Bez pohybu to však v žádném případě nepůjde. Abyste se mohly rychleji přiblížit ke svému vytyčenému cíli, je zapotřebí zapojit pohybovou aktivitu. A jakou? To už je na vás. Běh, pilates či jóga vás jistě nezklamou. Pro ty z vás, které sport příliš neláká, zkuste dlouhé procházky. Vydejte se několikrát týdně na svižnou hodinovou procházku. V pohodlí domova pak zkuste alespoň půl hodinové cvičení a uvidíte, že se výsledky brzy dostaví.

Šest tipů, jak být štíhlá nevěstaOmezte alkohol

Zapomeňte na míchané drinky, tvrdý alkohol i zlatavý mok, které jsou kalorickou bombou. Samozřejmě pokud se chystáte na oslavu narozenin nebo jen máte zkrátka chuť na víno, sklenička k večeři vám s vaší hmotností určitě nezamává.

Zapojte kamarádku

Co si budeme povídat, když má člověk podporu, všechno jde mnohem lépe. Proto neváhejte a zapojte do svého plánu kamarádku. Kdo ví, třeba bude chtít do vaší svatby také vypilovat svou postavu. Navíc se můžete vzájemně motivovat a pomáhat si třeba i s výměnou zdravých a dietních receptů. 

Dodržujte pitný režim

Pít, pít, pít – dobře to známe. Víme, že pitný režim je důležitý. Teď ale ruku na srdce, dodržujete jej poctivě? Má-li být hubnutí úspěšné, je nutné myslet na pravidelný pitný režim. Důležitou zásadou je, že by se pít nemělo nárazově ale průběžně. A co pít? K snídani si samozřejmě dopřejte čerstvý fresh džus nebo zelený čaj slazený medem. Během dne byste ale měly dát přednost čisté vodě, kterou můžete prostřídat s bylinkovým nebo zázvorovým čajem. A ještě jedna rada, když vás přepadne hlad, zkuste nejprve vypít sklenici vody. Na rčení “Hlad je převlečená žízeň“ přece jen něco bude.

O autorovi

The Wedding Post