Inspirace

Královská svatební kytice

Královská svatební kytice

Svatební kytice je neodmyslitelnou součástí každé nevěsty. Obvykle v ní nechybí oblíbené květiny nevěsty. Rovněž je vytvořena v barvách, které se nevěstě líbí, nebo do kterých je laděna celá svatba. Svatební kytice má za úkol dotvořit celkový look nevěsty. Jak je to ale se svatebními kyticemi, když se jedná o královskou svatbu? Podívejte se, jaké květiny hrály důležitou roli v pěti královských svatbách…

Vévodkyně Kate

Svatební kytice vévodkyně Kate byla symbolická, jak pro rodinu Middletonových, tak pro královskou rodinu. Žádná květina nebyla vybrána jen tak nahodile. Lilie mají přinést manželskému páru štěstí, hyacinty jsou znakem stabilní lásky, břečťan charakterizuje věrnost a přátelství a nakonec myrta, která je symbolem manželství. Je vidět, že tato královská svatební kytice byla promyšlena do posledního detailu.

Královská svatební kytice

Princezna Letizia

Španělská princezna Letizia zvolila elegantní svatební kytici, která se skládala z růží, kosatců a lilií. Všechny tyto květiny jsou historicky spjaté s dynastii Bourbonů.

Královská svatební kytice

Princezna Victoria

Švédská Korunní princezna Victoria si jako svou svatební kytici vybrala ohromující kaskádovitou kytici bílých květů, mezi nimiž nechyběly lilie, orchideje, pivoňky, růže a gardénie.

Královská svatební kytice

Monacká kněžna Charlene

Svatební kytici Charlene Wittstock, kněžny monacké, navrhl Giorgio Armani. Vytvořena byla následně floristy a zahradníky knížete Alberta. Jednalo se o drobnější kaskádovitou kytici květů v odstínech bílé. Mezi oblíbené květiny Charlene patří lilie, a proto nechyběly nejen ve svatební kytici, ale i na jejich svatebních šatech.

Královská svatební kytice

Princezna Mette-Marit

Svatební kytice norské korunní princezny Mette-Marit byla velice originální a pro královskou svatbu poněkud odvážná. Na designu svatební kytice se významně podílela sama princezna Mette-Marit, vytvoření kytice však měla na starosti Aina Nyberget Kleppe, floristka a ředitelka jednoho z nejlepších květinářství v Oslu.

Královská svatební kytice

Zdroj


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

O autorovi

The Wedding Post