Inspirace

Co byste řekli, že vaše “ANO” zazní na širém moři?

Milujete vodu? A co lodě? Pokud zní vaše odpověď: ANO, proč tedy neuspořádat vaši svatbu rovnou na plující lodi? Na lodi nemusíte pořádat jen svatební hostinu a after-párty, ale můžete tam být přímo oddáni. Co třeba přímo kapitánem?

Co byste řekli, že vaše “ANO” zazní na širém moři?

V případě obav z mořské nemoci, ať už vaší nebo vašich hostů, je rovněž možné zvolit zakotvenou loď – zabránit občasnému “zhoupnutí” sice úplně nemůžete, nicméně nebude to v takové míře, jako byste se vydali vstříc říčním či mořským vlnám.

Pokud se nebojíte, pak romantickou atmosféru jistě dotvoříte plavbou kolem míst, která je vašemu srdci blízká. Trasa plavby by měla být navíc naplánována tak, abyste si své “ANO” řekli přesně tam, kde je vaším snem. Romantické panorama bude navíc ideálním prostředím pro vytvoření okouzlujících svatebních fotografií. Co se týče Prahy, můžete vybírat z velké nabídky. Svatební i květinová dekorace lodi je také samozřejmostí, kterou můžete v řadě případů naplánovat dopředu přímo s lodním personálem. Jakmile se chýlí svatební večer ke konci a dorazíte do přístavu, nezapomeňte, že se patří dopravit vaše svatební hosty do svých domovů, popřípadě hotelů a podobně.

Co se týče prostředí, vaše svatba se nemusí odehrávat pouze na českých či moravských řekách. V případě, že upřednostňujete větší lodě, můžete svůj novomanželský život začít na moři. Takové plavby jsou většinou na svatby připravené a nabízí speciální svatební balíčky. Na cestu po moři se tak nemusíte vydat jen vy, ale můžete s sebou vzít i nemalý počet svatebních hostů. Nicméně pozor, možnost ovlivnění svatebního menu, dekorace či květinové výzdoby bývá v takovém případě velice omezená.

Nemusí se však vždy jednat přímo o zaoceánskou loď, výjimečné atmosféry a stylového luxusu se dočkáte i na jachtě. Svatba na jachtě je zosobněním přepychového životního stylu, který vídáme v hollywoodských filmech. I sen se ale může stát realitou. Co byste řekli, že vaše “ANO” zazní na širém moři nebo v romantickém přístavním městečku ve Středozemním moři? A pokud se rozhodnete právě pro jachtu, co si svatební den prodloužit rovnou na svatební cestu? Svatební hosty, kterých bude vzhledem k místu omezenější počet, můžete vysadit na dohodnutém místě v přístavu, kde pro ně bude zajištěno ubytování a popřípadě i doprava domů. Jachta je navíc ideálním místem pro líbánky.

A pokud přece jen dáváte přednost řekám, nemusíte zůstávat jen u Vltavy či Labe. V Evropě je spousta okouzlujících míst. A nemusíme chodit ani příliš daleko… Dunaj, Seina či Temže můžou být rovněž skvělým místem pro váš nezapomenutelný den. A kdyby vám jeden den nestačil, co si takhle svatební den protáhnout o den nebo dokonce dva? Uvidíte, že tím potěšíte nejen vás, ale i vaše příbuzné a přátele.

Co byste řekli, že vaše “ANO” zazní na širém moři?

O autorovi

angelo